У місті Йорк (Великобританія) відбулася міжнародна конференція „EMC Europe-2011”, що вважається заходом найвищого світового рівня, де обговорюються питання електромагнітної сумісності (ЕМС) та електромагнітної екології, а також ппроблеми радіочастотного моніторингу, радіоконтролю і регулювання у сфері використання радіочастотного ресурсу.

 

На представницький форум прибуло понад 300 делегатів з 31 країни світу, які представляли 23 науково-дослідні установи, 81 навчальний заклад різного рівня, 47 підприємств, сферою діяльності яких є розробка та виробництво програмного забезпечення та відповідного обладнання.

 

Від України у заході брали участь представники УДЦР – начальник відділу методичного забезпечення Вадим Благодарний та начальник відділу наукового забезпечення Ігор Гепко.

 

На конференції працювали 28 секцій, на яких було заслухано та обговорено 159 доповідей. Дві з них представили українські фахівці.

 

Кандидат технічних наук Вадим Благодарний виступив з доповіддю “Моніторинг електромагнітної обстановки розподіленими системами радіомоніторингу в Україні”, співавтором якої є також начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк. Дана презентація продемонструвала чималі можливості системи радіомоніторингу УДЦР, викликавши щирий інтерес наших закордонних колег.

 

Тема іншої доповіді, яку презентував доктор технічних наук Ігор Гепко, – “Метод зменшення рівня позасмугових випромінювань в радіотехнічних системах з мультичастотною несучою”. В ній розкрито напрацювання фахівців УДЦР щодо забезпечення ЕМС між сучасними телекомунікаційними системами технології OFDM. До речі, у номінації робіт теоретичного напрямку остання отримала один з найвищих рейтингів за підсумками обов’язкової процедури рецензування трьома експертами.

 

В ході конференції представники УДЦР також оглянули експозиції виставки, в якій взяли участь 21 виробнича фірма та організація, що спеціалізуються на створенні програмного забезпечення з розрахунків ЕМС, обладнання для дослідження та вимірювання параметрів електромагнітного випромінювання, а також розробки методології обробки результатів вимірювання параметрів ЕМС.

 

За словами Ігоря Гепка, участь у конференції дозволила українським фахівцям продемонструвати досягнення та напрацювання УДЦР у цій галузі, а також ознайомитися із передовим досвідом щодо організації контролю електромагнітної обстановки, забезпечення ЕМС радіоелектронних засобів в реальних умовах їх експлуатації, сучасними досягненнями у вивченні механізмів шкідливого впливу електромагнітних випромінювань на організм людини.

 

Крім того, наші науковці мали змогу довідатись деяких нюансів з удосконалення методології проведення вимірювань параметрів випромінювань радіоелектронних засобів, в першу чергу новітніх радіотехнологій і систем зв’язку, таких як DVB-T, DVB-H, LTE.

Start typing and press Enter to search