3391 порушення користування радіочастотним ресурсом зафіксовано підрозділами державного підприємства «Український державний центр радіочастот» за результатами радіочастотного моніторингу по всій території України у другому кварталі 2014 року. Вжито й визначених законодавством заходів щодо їх усунення.

Встановлено, що 2848 порушень пов’язані з роботою радіоелектронних засобів без дозволів на експлуатацію. З цієї кількості спільно з Департаментом державного нагляду НКРЗІ усунено 391 порушення.

Серед незаконно діючих пристроїв 2243 припадає на радіотехнологію широкосмугового радіодоступу, 175 – на радіорелейний зв’язок. Цифровий стільниковий радіозв’язок, а також ультракороткохвильовий і короткохвильовий радіозв’язок «відзначилися» 110 та 119 НДП відповідно. До списку порушників внесені звукове і телевізійне мовлення.

Найбільша кількість НДП знаходиться на контролі в м. Києві та Київській області (285), Миколаївській (248), Полтавській (237), Донецькій (229) та Закарпатській (222) областях.

Структурні підрозділи УДЦР також провели заходи щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу. Так, протягом кварталу виявлено та вжито заходів щодо усунення дії 181 джерела радіозавад, що негативно впливали на роботу РЕЗ на території України.

Start typing and press Enter to search