Міжнародний Форум „Перспективи розвитку ІКТ в регіоні СНД і Східної Європи”, який відбувся у Києві 8 грудня 2011 року, зібрав усіх небайдужих до побудови інфокомунікаційного суспільства на базі сучасних технологій зв’язку та інформатизації.

2011-12-09_p01

Форум організовано Торгово-промисловою палатою України за підтримки Адміністрації зв’язку України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання в галузі зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), провідних гравців ІКТ-ринку України та країн зарубіжжя.

В заході, як повідомляє прес-служба НКРЗІ, взяли участь Глави адміністрацій зв’язку Регіональної співдружності в галузі зв’язку, Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань транспорту і зв’язку, голова підкомітету з питань телекомунікацій та поштового зв’язку Юрій Мороко, Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Леонід Нетудихата, представники міністерств, органів центральної виконавчої влади, наукових та вищих навчальних закладів, державних структур, оператори, виробники, вендори, лідери професійного і ділового співтовариства України та зарубіжних країн, представники громадськості та ЗМІ.

2011-12-09_p02

У вітальному слові до учасників Форуму Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, відзначається, що „впровадження перспективних інформаційно-комунікаційних технологій в усі сфери життєдіяльності держави має ключове значення для формування в Україні та світі сприятливих економічних умов і сприяє розвитку глобального інформаційного суспільства”.

 

Звертаючись до учасників та гостей Форуму, Голова НКРЗІ Петро Яцук відмітив, що галузь зв’язку України щорічно демонструє сталий розвиток завдяки позитивним темпам зростання доходів від надання широкого спектру послуг. А інноваційні технології та рішення у сфері ІКТ є тими основними факторами, які слугуватимуть покращенню соціально-економічних умов у регіонах, створенню нових робочих місць, забезпеченню прибуткової частини державного бюджету і підвищенню продуктивності та конкурентоздатності економіки.

2011-12-09_p03

Учасники Форуму обговорили актуальні питання побудови сучасних телекомунікаційних систем, зокрема, розвитку та зміцнення інфраструктури національних, регіональних і міжнародних мереж широкосмугового зв’язку, супутникових та інших систем, що створюють умови для надання нових послуг на базі ІКТ. Доповідачі Форуму представляли сім країн Європи: Іспанію, Литву, Молдову, Україну, Росію, Швейцарію та Швецію, а серед основних тем їхніх виступів – роль ІКТ як об’єкту державної підтримки, стимулювання і модернізація національної економіки та місце інновацій як фактору забезпечення випереджаючого розвитку інфокомунікаційної галузі. Розглядалися також питання стратегії співробітництва держав-учасниць РСЗ та завдання побудови і розвитку інформаційного суспільства, особливості та тенденції розвитку мереж зв’язку тощо.

 

У Форумі взяли участь понад 150 учасників, які мали можливість обмінятися практичним досвідом розвитку ІКТ, отримати об’єктивну інформацію щодо тенденцій розбудови телекомунікацій країн СНД і Східної Європи та ексклюзивну експертну оцінку ситуації на ринку телекомунікацій безпосередньо від керівників галузі.

 

В рамках Форуму у формі інтерактивних практичних сесій пройшов семінар корпорації Intel „Розробка національної стратегії і планів розвитку широкосмугового доступу. Практичні методи та інструменти: організація і використання Фонду універсальних послуг/доступу”. На семінарі розглядаються питання щодо реалізації відповідних програм стосовно збору даних, аналізу ринків, стратегічного планування та адміністрування. Крім того, НКРЗІ разом із Видавничим домом „СофтПрес” провели конференцію „Сучасні телекомунікації: регулювання, технології, сервіси”.

2011-12-09_p04

Учасники Форуму звернулися з рекомендаціями органам державної влади, науковій спільноті, освітянам і підприємницьким структурам країн-учасниць цього заходу розробити досконалі стратегії розвитку інформаційного суспільства з урахуванням актуальних потреб громадян країн СНД, забезпечити фінансування Національних програм інформатизації, державних цільових та інших бюджетних програм, спрямованих на розвиток ІКТ та розбудову інформаційного суспільства в повному обсязі. Також наголошувалося на сприянні поліпшенню умов доступу до послуг ІКТ сільському населенню, жителям віддалених районів та особам з обмеженими можливостями. Слід розробити стратегії розвитку електронного урядування, визначити конкретні заходи для їхньої реалізації у короткостроковій і довгостроковій перспективах, прискорити процес демократизації діяльності державних органів шляхом надання електронних інформаційних та інтерактивних послуг для громадян і бізнесу.

 

 

 

Start typing and press Enter to search