Фахівці з радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот в II кварталі поточного року зафіксували та вжили визначених законодавством заходів щодо усунення 4873порушень користування радіочастотним ресурсом України. 4349 з них пов’язані з роботою радіоелектронних засобів без дозволів на експлуатацію. Практично кожне п’яте порушення усунено спільно з представниками Департаменту державного нагляду НКРЗІ.

Переважна більшість випадків недотримання встановлених правил експлуатації РЕЗ припадає на радіотехнології широкосмугового радіодоступу (3154). У порівнянні з 1 кварталом 2013 року їх кількість зросла на 797.

Далі у списку незаконно діючих пристроїв йдуть радіотехнології ультракороткохвильового та короткохвильового радіозв’язку (269), радіорелейного зв’язку (259), цифрового стільникового радіозв’язку (201).

Серед порушників законодавства також радіотехнології звукового (158) та телевізійного (137) мовлення. Приємно відзначити, що тут спостерігається зменшення НДП на декілька порядків.

Структурні підрозділи УДЦР, крім того, провели заходи щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу.

Так, протягом цього періоду на території України виявлено та вжито заходів щодо усунення дії 198джерел радіозавад, що негативно впливали на роботу радіоелектронних засобів. Ефективно в цьому напрямку працювали у Донецькій, Одеській областях, Автономній Республіці Крим, а також в м. Києві та області.

Start typing and press Enter to search