В Українському державному центрі радіочастот підбито підсумки проведення радіочастотного моніторингу у смугах частот загального користування за другий квартал 2009 року.

 

Засобами технічного радіоконтролю УДЦР за цей період на всій території країни зафіксовано більше 4500 порушень користування радіочастотним ресурсом України.  Встановлено, що 3587 випадків з них пов’язані з роботою на випромінювання радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (РЕЗ та ВП) без дозволів на експлуатацію від Українського державного центру радіочастот, а 953 функціонують, не дотримуючись  правил експлуатації.

 

Найбільша кількість порушень, виявлених фахівцями УДЦР, припадає  на телевізійне мовлення (1556), цифровий стільниковий зв’язок (1055), ультракороткохвильовий та короткохвильовий радіозв’язок (890), широкосмуговий радіодоступ (383), звукове мовлення (371), багатоканальне наземне телерадіомовлення (44) та інших радіотехнологій (241).

 

Найбільшу кількість порушень користування радіочастотним ресурсом України виявлено в регіонах АР Крим та місті Севастополі (421), Чернівецькій (413), Дніпропетровській (358), Вінницькій (311) та  Миколаївській (297) областях.

 

Структурними підрозділами Українського державного центру радіочастот  також проведено певну роботу щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу. Виявлено та вжито заходів з усунення дії джерел радіозавад на РЕЗ суб’єктів господарювання у 243 випадках.

 

Для довідки

 

Технічне забезпечення радіоконтролю на території України здійснюється 218 стаціонарними та 114 мобільними станціями радіоконтролю.

 

Стаціонарні станції радіоконтролю розгорнуто у 89 населених пунктах України.

Start typing and press Enter to search