Переважна більшість випадків недотримання встановлених правил експлуатації радіоелектронних засобів припадає на радіотехнологію широкосмугового радіодоступу

Фахівці з радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот у другому кварталі 2015 року зафіксували та вжили визначених законодавством заходів щодо усунення 2113 порушень користування радіочастотним ресурсом України. 1454 з них пов’язані з роботою радіоелектронних засобів без дозволів на експлуатацію.

Переважна більшість випадків недотримання встановлених правил експлуатації радіоелектронних засобів, а це майже 80%, припадає на радіотехнологію широкосмугового радіодоступу (1159).

Чимало порушень виявлено в радіотехнологіях радіорелейного зв’язку (192), цифрового стільникового зв’язку (60), ультракороткохвильового та короткохвильового зв’язку (21).

Найбільше незаконно діючих пристроїв зафіксовано в Дніпропетровській (213), Одеській (138), Вінницькій (107), Рівненській (104) областях, а також в м. Києві та Київській області (110).

Структурними підрозділами УДЦР, крім того, проведені заходи щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу.

Так, протягом звітного періоду виявлено та вжито заходів щодо усунення у всіх регіонах України дії 129 джерел радіозавад, що негативно впливали на роботу радіоелектронних засобів.

Ефективно в цьому напрямку працювали у м. Києві та Київській області, Донецькій, Одеській, Дніпропетровській та Черкаській областях.

Для довідки: за 6 місяців поточного року фахівці з радіочастотного моніторингу УДЦР зафіксували та вжили визначених законодавством заходів щодо усунення 3452 порушень користування радіочастотним ресурсом України.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search