Фахівці Центру з сертифікації УДЦР на замовлення однієї із найпотужніших компаній в Східній Європі в сфері виробництва вимірювальних приладів, систем енергоменеджменту, енергетичного консалтингу та інжинірингу української компанії ТОВ «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА» провели низку досліджень ряду існуючих приладів обліку електроенергії щодо виявлення впливу на них електромагнітних полів створюваних радіоелектронними засобами. В ході дослідження вивчалися виявлення та фіксація впливу зовнішнього ЕМП РЕЗ за допомогою вбудованих в лічильники сенсорів.

Проведені фахівцями держпідприємства дослідження є вкрай важливими для енергетичного сектору України, оскільки шахрайські схеми втручання в роботу приладів обліку електричної енергії набули загрозливого масштабу. В компанії сподіваються, що удосконаливши наявні прилади, хитрощам зі спотворення даних лічильників буде покладено край.

Слід зазначити, що працівники держпідприємства та представники енергетичних компаній вже неодноразово проводили спільні заходи з виявлення та припинення роботи незаконно діючих радіоелектронних засобів, які негативно впливали на роботу приборів обліку використаної електроенергії.

Нещодавно, наприклад, факти безоблікового споживання електроенергії було виявлено фахівцями УДЦР спільно з представниками енергетичних компаній на Дніпропетровщині та Львівщині.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search