Деякі галузеві ЗМІ, посилаючись на висловлювання окремих експертів, поширили інформацію, в якій піддається сумніву здатність українських органів оцінки відповідності проводити на високому рівні випробування продукції. Це, звичайно, не могло не викликати певне здивування з боку співробітників Центру сертифікації УДЦР.

 

На думку наших фахівців таким скептикам, які сумніваються у компетентності вітчизняних органів сертифікації, не завадило б спочатку ознайомитися з можливостями та результатами діяльності ЦС УДЦР, де створено потужний інструментарій для проведення широкого кола досліджень, і де працює висококваліфікований персонал, унікальні спеціалісти.

 

На сьогодні колектив здатний надавати якісні послуги з виконання  повного комплексу робіт з підтвердження відповідності (сертифікації) технічних засобів, проводити комплекс робіт з оцінки відповідності продукції за Технічними регламентами, випробування технічних засобів, здійснювати інструментальну оцінку електромагнітної обстановки. До основних напрямів діяльності можна віднести й експериментальні дослідження та незалежні технічні експертизи.

 

Основною номенклатурою продукції, що проходить дослідження, є:

  • радіоелектронні засоби (базові й абонентські станції) стандартів GSM, UMTS, CDMA, TETRA, DECT, Wi-Fi, Wi-MAX і т.п.;
  • станції супутникового зв’язку;
  • радіорелейні станції;
  • радіостанції УКХ і безпосереднього зв’язку;
  • передавачі радіомовні, апаратура приймально-передавальна телевізійна;
  • засоби проводового зв’язку та передачі даних;
  • засоби обчислювальної техніки та інформаційних  технологій;
  • побутова радіоелектронна апаратура;
  • вироби та обладнання транспортного, промислового, енергетичного, комунального, медичного призначення;
  • автоматизовані системи розрахунків за телекомунікаційні послуги (білінгові системи);
  • різноманітні радіовипромінювальні пристрої.

2011-07-26-cc-02

Випробувальний центр оснащений власною атестованою безлунною екранованою камерою (БЕК) з комплектом автоматизованих АФС для вимірювання напруженості поля радіозавад в діапазоні частот 9кГц— 18ГГц, рівнів побічних випромінювань, випробування обладнання на несприйнятливість до впливу електромагнітного поля в діапазоні частот 80—1000 МГц та вимірювання діаграм спрямованості  антенних пристроїв у діапазоні частот 1— 40 ГГц (розміри  камери — 14м х 6м х 6м, екранування на рівні –70 dB в діапазоні частот від 9 кГц до 40 ГГц; коефіцієнт відбиття — не більше — 30 дБ). Вимірювання проводяться в автоматизованому режимі, що дозволяє забезпечити їх максимальну достовірність та об’єктивність.

2011-07-26-cc-01

ЦС має єдиний в Україні атестований відкритий вимірювальний майданчик, який відповідає вимогам ДСТУ CISPR16–1:2005 та дозволяє проводити вимірювання параметрів ЕМС.

 

З високою ефективністю також застосовують в Центрі сертифікації єдиний в Україні та країнах СНД вимірювальний комплекс DASY5 NEO виробництва «Schmid & Partner Engineering AG (Zurich, Switzerland)» для вимірювання питомого коефіцієнту поглинання електромагнітного випромінення людським тілом (Specific Absorbtion Rate — SAR). Комплекс визначає ступінь впливу електромагнітного поля (ЕМП) РЕЗ на здоров’я людини. Крім проведення робіт з оцінки відповідності, система DASY дозволяє проводити різноманітні експериментальні дослідження (вимірювання магнітних, електричних полів в середовищах, вимірювання поляризації опромінення, а також вимірювання ЕМП в ближній зоні).

 

Нещодавно, до речі, ВЦ ЦС УДЦР брав участь в міжнародних міжлабораторних порівняльних випробуваннях щодо вимірювання рівня SAR мобільних телефонів та на міжнародному рівні підтвердив достовірність результатів випробувань та компетентність персоналу лабораторії. Отримані дані повністю співпали з результатами провідних випробувальних лабораторій світу.

 

На базі унікальних ЗВТ та ВО створені вимірювальні комплекси та спеціалізовані лабораторії:

 

 

  • для вимірювання функціональних параметрів (тестування)  обладнання GSM, CDMA, DECT, ТЕТRA, стандартів ІЕЕЕ 802.10, 802.11, 802.15, 802.16, WLAN тощо;

 

  • для вимірювання параметрів волоконно-оптичних систем зв’язку до 40 Гбіт технологій xWDM, xPON, 10G Ethernet і т.п. —  універсальна вимірювальна система FTB–400, Канада;

 

  • для вимірювання параметрів (тестування) АТС, Softswitch, Gateway, NGN і т.п., в тому числі моніторингу, симуляції та імітації протоколів і сигналізацій, в т.ч СКС–7 вер. 3.0 — універсальна вимірювальна система  (протоколів та сигналізацій) ATL AnyTest ATL (Linkbit, США);

 

  • для вимірювання параметрів часових відхилень синхронізації у мережах звязку – ИВО-2М (Росія);

 

  • для вимірювання електроакустичних параметрів телефонів – система тестування «Bruel & Kjaer» (Данія) та звукопоглинаюча камера;

 

  • для механічних випробувань — синусоїдальна вібрація (75g)/ випадкова вібрація (60g)/ удари (120g ) — електродинамічний вібростенд «LDS Test and Measurement» (Великобританія) з виштовхуючим зусиллям 10 000 Н, зусиллям удару 25 000 Н, діапазоном частот (5—3000) Гц,  навантаженням  до 160 кг;

 

  • для кліматичних випробувань – кліматичні камери «Feutron 3636/16» (Німеччина) діапазону температур –75° — +180° С, відносної вологості 10—95 %);

 

  • для випробувань на стійкість до впливу електромагнітних полів (діапазон частот 80МГц-1ГГц);

 

  • для випробувань з електробезпеки та завадостійкості за ДСТУ ITU–T–K21, ГОСТ 12.2.006, ГОСТ 12.2.007, ГОСТ 29 280,, ГСТУ 45.022–2001, ДСТУ 4113, 4467 , ДСТУ IEC 61000–4–2, –4–4, –4–11 та ін.

 

  • для оцінювання якості телекомунікаційних послуг, а саме: фіксованого телефонного зв’язку, передачі даних та доступу до Інтернет, рухомого (мобільного) зв’язку.

 

 

У ЦС, крім того, створений замкнутий цикл випробувань технічних засобів, у т.ч. РЕЗ (ВП), у діапазоні частот до 110 ГГц. Основні  виробничі процеси автоматизовані. На сьогодні замовники мають можливість проводити комплексні випробування технічних засобів на рівні європейських випробувальних центрів (лабораторій).

 

Основу матеріально-технічної бази центру складають багатофункціональні засоби вимірювальної техніки та випробувального обладнання (ЗВТ та ВО) відомих світових виробників. Переважна більшість ЗВТ та ВО не мають аналогів в Україні.

 

Серед замовників робіт ЦС —  провідний випробувальний центр Європи — CETECOM; світові виробники телекомунікаційного обладнання — NEC Wireless Networks, Ltd., Harris Stratex Networks Inc., Hughes Network System, iDirect Technologies, R&S, Philips, Airspan, ModeLabs, Cisco-Linksys LLC, Apple Inc, SAF Tehnika A/S та багато інших.

 

Красномовним свідченням того, що на послуги Центру сертифікації сьогодні є попит та не існує дефіциту в замовниках, є хоча б такий факт: план надходжень за другий квартал 2011 року ним виконаний на 113%. Всього ж за перше півріччя поточного року фахівці ЦС провели і відповідно оформили 426 протоколів сертифікаційних випробувань, видали 121 сертифікат відповідності, провели 67 технічних наглядів за сертифікованою серійною продукцією.

 

Бажаючим скористатися послугами Центру сертифікації УДЦР нагадаємо наші контакти:

 

тел. (044) 422-81-84, 422-81-85, 422-85-46,

тел./факс  (044) 422-85-43, 422-85-41,

ел. пошта: ос@www.ucrf.gov.ua,  testlab@www.ucrf.gov.ua

Start typing and press Enter to search