Центр сертифікації УДЦР взяв участь в міжнародних міжлабораторних випробуваннях рівня питомого коефіцієнту поглинання (SAR) від мобільних телефонів. Результати цих випробувань і мали підтвердити компетентність випробувальної лабораторії SAR.

 

Координатором міжлабораторного „оцінювання” виступила провідна компанія світу в галузі виробництва засобів вимірювальної техніки та випробувань SAR – “Shmid and Partner A.G.”(Швейцарія).

 

Випробування проводились у два 2 раунди:

1-й раунд – вимірювання SAR мобільного телефону стандарту GSM, 2-й раунд – вимірювання SAR мобільного телефону стандарту UMTS.

 

В 1-у раунді брали участь 21 лабораторія (8 – від Європи, 5 – від Америки, 7- від Азії/Австралії).

 

У 2-у раунді брали участь 18 лабораторій (9 – від Європи, 5 – від Америки, 4 – від Азії).

 

Подібні міжлабораторні випробування є унікальними і досить складними, а тому проводяться не часто (наприклад 1-й раунд проводився у 2005-2006 роках, 2 раунд у 2008-2009 роках). А їх метою є підтвердження достовірності результатів вимірювань SAR в різних випробувальних лабораторіях незалежно від типу засобів вимірювальної техніки, місцезнаходження та методики випробувань.

 

Втім, як було встановлено, результати надані випробувальною лабораторією УДЦР, співпадають з результатами провідних випробувальних лабораторій світу та знаходяться в межах допустимих значень та похибок, визначених координатором міжлабораторних  випробувань. А отже на міжнародному рівні підтверджена достовірність результатів випробувань, компетентність персоналу нашої лабораторії та точність вимірювального обладнання для визначення параметрів SAR мобільних телефонів.

Для довідки

Треба зазначити, що обладнання для визначення SAR досить складне та коштовне. Всього у світі налічується менше сотні подібних вимірювальних комплексів. На сьогодні в Україні тільки Центр сертифікації УДЦР оснащений подібною системою, яка не має аналогів в країнах СНД.

Start typing and press Enter to search