Результати перевірок магазинів і кіосків з продажу мобільних телефонів, які по всій території України проводять фахівці філій Українського державного центру радіочастот, спеціалісти Державної інспекції зв’язку та Управління Міністерства внутрішніх справ України, свідчать про те, що чимало власників торговельних точок не дотримуються законодавства у галузі зв’язку.

 

Найбільш характерними правопорушеннями, які виявляють контролюючі органи, є реалізація  мобільних терміналів без дозволів на це, а також продаж телефонів, коди ІМЕІ яких не внесені до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ, яку веде Український державний центр радіочастот.

 

Нещодавно такі факти зафіксували фахівці Рівненської філії УДЦР разом з представниками ДІЗ та обласного УМВС. В результаті перевірки пунктів продажу мобільних телефонів у підприємців вилучено близько 40 мобілок.

 

Відповідна робота проведена й на Волині. Працівники регіональної філії УДЦР у співробітництві з ДІЗ та УМВС виявили підприємців, які здійснювали продаж телефонів за дозволом, термін якого закінчився. Збитки підприємців, у яких вилучено понад півсотні  телефонів, є чималими.

 

Всупереч законодавству торгували „трубками” й у Миколаєві. З 16 перевірених точок продажу 3 не мали дозволів на реалізацію від Українського державного центру радіочастот. У недобросовісних підприємців Миколаївщини вилучено близько 70 мобільних телефонів.

 

Виявляють правопорушення й в Донецькій області. За даними регіональної філії, з початку року на наявність дозволів на реалізацію перевірено майже 50 пунктів продажу телефонів стільникового зв’язку.

 

На власників майна та товарів, які порушили законодавство України, складено відповідні протоколи за ст.146 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

УДЦР вкотре рекомендує підприємцям вчасно подовжувати або переоформляти дозволи на реалізацію мобільних терміналів, а також виставляти на продаж тільки ті телефони, коди ІМЕІ яких зареєстровано в базі даних УДЦР. Зробити це вигідніше, ніж постійно сплачувати штрафи або потерпати від збитків за вилучення мобільних телефонів, реалізувати які намагаються в обхід чинного законодавства.

Start typing and press Enter to search