Днями в Афінах (Грецька Республіка) завершилося засідання Південно-Європейського форуму з імплементації цифрового дивіденду (SEDDIF) у якому брали участь члени SEDDIF – адміністрації зв’язку Австрії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Чорногорії, Сербії та Словенії, а також у статусі спостерігачів делегації Туреччини та України. Україна була представлена на форумі технічними експертами Українського державного центру радіочастот.

У рамках SEDDIF технічні експерти УДЦР провели робочі зустрічі з  колегами з Болгарії та Туреччини з пропозиціями щодо можливого перепланування мереж цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) і внесення змін до частотного Плану GE06 без подальшого використання смуг радіочастот І-го та ІІ-го цифрових дивідендів.

Пропозиції української сторони з боку Болгарії оцінено позитивно, а з боку Туреччини – такими, що потребують додаткового опрацювання. Представники України та Туреччини погодилися  продовжити узгодження змін до Плану GE06D з урахуванням технічних характеристик частотних присвоєнь обох країн на наступному засіданні.

Учасники форуму також ознайомилися з політикою країн Південно-Східного європейського регіону стосовно використання смуг радіочастот 470 – 694 МГц, 694 -790 МГц, 790 – 862 МГц.

 Для довідки: Після Всесвітньої конференції радіозв’язку 2015 року адміністрації зв’язку Австрії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Чорногорії, Сербії, Словенії утворили SEDDIF з метою вирішення питання впровадження системи Міжнародного рухомого електрозв’язку (ІМТ) в смузі частот 790-862 МГц (так званий “перший цифровий дивіденд”).

Основним завданням SEDDIF визначено розгляд спільного підходу до використання смуг радіочастот 470-694 МГц, 694-790 МГц, 790 – 862 МГц та обмін відповідними точками зору і досвідом. Участь у SEDDIF направлена на здійснення заходів з перепланування цифрового наземного телевізійного мовлення з метою полегшення процесів проведення переговорів та внесення змін до плану GE06D.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search