Обладнання, яким оснащений Випробувальний центр Українського державного центру радіочастот (ВЦ УДЦР), дозволяє здійснювати оцінку відповідності та випробування продукції різного призначення на європейському рівні. На цьому наголосив начальник ВЦ УДЦР Олександр Лисенко.

 

Свідченням цього, зазначив він в інтерв’ю одному з вітчизняних ЗМІ, є нещодавно проведені випробування продукції ТОВ „ЕКТАПРОМ”, результати яких покладено в основу підтвердження відповідності продукції Європейській директиві 2004/108/ЕС. Обладнання, що пройшло вимогливу і професійну перевірку спеціалістами ВЦ, у подальшому було сертифіковане одним з авторитетних європейських органів оцінки відповідності – МЕЕІ Kft TUVRheiland. Успішно здійснені специфічні випробування продукції для космічної галузі за програмою вітчизняного виробника.

 

За словами Олександра Лисенка, у ВЦ УДЦР цілеспрямовано ведуться роботи з удосконалення матеріально-технічної бази та виробничих процесів. Предметом особливої уваги, зокрема, є випробування щодо електромагнітної сумісності, безпеки, стійкості до впливу зовнішніх факторів, перевірки функціональних параметрів і т.п.

 

Мета переслідується одна – забезпечити замовникам можливість проводити в Україні комплексні випробування технічних засобів на рівні європейських випробувальних центрів (лабораторій).

 

Серед здобутків ВЦ останнього часу – розробка й впровадження автоматизованої системи вимірювання параметрів ЕМС в безлунній екранованій камері, що дозволяє, як суттєво зменшити трудомісткість випробувань так і забезпечити їх об’єктивність; автоматизованої системи управління випробувальним обладнанням (кліматичними камерами, віб-ростендом) та реєстрації результатів випробувань.

 

Крім того, створені спеціалізовані робочі місця для випробувань на відповідність вимогам ГСТУ 45.022-2001 та ДСТУ 4113.

 

ВЦ оснащений єдиним в Україні та країнах СНД комплексом DASY5 NEO виробництва «Schmid & Partner Engineering AG (Zurich, Switzerland)» для вимірювання питомого коефіцієнту поглинання (Specific Absorbtion Rate – SAR), який визначає ступінь впливу електромагнітного поля (ЕМП) від абонентського обладнання систем радіозв’язку на здоров’я людини. Крім проведення робіт з оцінки відповідності, система DASY5 NEO дозволяє здійснювати різноманітні експериментальні дослідження (вимірювання магнітних, електричних полів в середовищах, вимірювання поляризації опромінення, а також будь- якого іншого вимірювання ЕМП в ближній зоні).

 

Сфера діяльності випробувальних лабораторій, як повідомив керівник ВЦ, динамічно розширюється. Фахівці центру ввели в експлуатацію звукопоглинаючу камеру для тестування аудіотрактів ТЗТК, універсальну вимірювальну систему FTB-400 для проведення вимірювань параметрів волоконно-оптичних систем зв’язку (до 40 ГГбіт, технологій xWDM, xPON, 10G Ethernet та ін.).

 

Олександр Лисенко відзначив, що зараз Випробувальний центр працює над підготовкою нормативної та матеріально-технічної бази з метою акредитації ВЦ до проведення вимірювань параметрів якості телекомунікаційних послуг, які надаються операторами та провайдерами.

Start typing and press Enter to search