2011-kirichenkoДеякі засоби масової інформації поширили інформацію, в якій анонсовано міжнародний продаж довгоочікуваної моделі IPad 2 від Apple, що має відбутися найближчим часом.

Наскільки реальна поява цієї та інших моделей від Apple в Україні? Чи сертифікований у нас телефон IPhone? За яких умов можна користуватися цими моделями?

На ці та інші запитання дав відповідь журналісту одного з вітчизняних телеканалів заступник начальника УДЦР з питань РЕЗ та ВП Володимир Кіріченко.

– На сьогоднішній день, – сказав Володимир Кіріченко, – в Україні діє лише один єдиний сертифікат на телефони IPhone 4 G типу А-1332. Сертифікат, що отриманий на партію в кількості 560 штук, діє до жовтня 2011 року. Проте, жодного телефону до України за цим сертифікатом поки ще не ввезено.

До речі, сертифікація здійснюється, перш за все, з метою захисту споживачів від неякісної та небезпечної для здоров’я і навіть життя продукції.

Володимир Кіріченко також зазначив, що чимало людей в Україні користуються сучасними моделями телефонів від Apple. Дехто придбав термінали через Інтернет – магазин, дехто привіз їх з-за кордону. Ті, хто скористався послугами Інтернет – магазинів, повинні знати, що потрапили ці мобілки до України нелегально. Зареєструвати такі телефони в базі кодів ІМЕІ мобільних телефонів буде неможливо.

– Що стосується телефонів, які ввезені з-за кордону, – додав Володимир Кіріченко, – то хочу нагадати, що законодавство передбачає два способи ввезення до України мобільних телефонів. Це можуть зробити у законний спосіб суб’єкти господарювання і громадяни, котрі ввезли для власних потреб телефони особисто (до двох трубок) або ж їх отримали в міжнародних поштових відправленнях (посилках, бандеролях).

Для реєстрації таких телефонів у базі даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів ви маєте написати заяву до Українського державного центру радіочастот. Форма заяви оприлюднена на сайті УДЦР (www.ucrf.gov.ua). До заяви треба додати митну декларацію, яку ви маєте заповнити при перетинанні кордону (розділ – високочастотні пристрої). Якщо ж ви цього з різних причин не зробили, то замість декларації надсилаєте до УДЦР копію першої сторінки свого закордонного паспорту і копію сторінки зі штампом про перетинання кордону. На підставі цих документів код ІМЕІ вашого телефону буде внесено до бази даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів, про що вам повідомлять. Процедура реєстрації є безкоштовною.

Start typing and press Enter to search