Знакова подія відбулася сьогодні, 15 лютого 2011 року, в житті Українського державного центру радіочастот.

 

Щойно надійшло приємне повідомлення – станцію моніторингу та геолокації земних станцій супутникового зв’язку УДЦР внесено до списку міжнародних станцій радіомоніторингу Міжнародного Союзу Електрозв’язку.

 

Ця інформація оприлюднена в Оперативному бюлетені МСЕ за № 974.

За словами начальника Українського державного центру радіочастот Павла Слободянюка, поява зазначеної станції у списку МСЕ свідчить про те, що технічні можливості нашої станції радіомоніторингу та геолокації земних станцій супутникового зв’язку відповідають вимогам МСЕ, а відтак виводять роботу станції на міжнародний рівень.

 

– Основним призначенням станції космічного радіомоніторингу, – сказав Павло Слободянюк, – є визначення відповідності параметрів випромінювання висновку ЕМС, дозволам на експлуатацію, технічним нормам на випромінювання РЕЗ загальних користувачів, визначення реальної зайнятості смуг радіочастот загального користування, забезпечення розгляду заявок користувачів РЧР і звернень юридичних та фізичних осіб щодо виявлення та усунення радіозавад, проведення заходів технічного радіоконтролю в рамках міжнародного співробітництва з питань використання РЧР тощо.

 

Важливим є і те, додав начальник УДЦР, що станція має можливість встановлювати місцезнаходження незаконно діючих випромінювальних пристроїв.

 

Варто зазначити, що, крім України, до списку міжнародних станцій МСЕ подібного типу внесено лише станції радіомоніторингу РЕЗ космічних служб Казахстану, Китаю, Німеччини, Японії, Республіки Корея, США.

 

Станція УДЦР може використовуватися як в інтересах України так і в інтересах Бюро радіозв’язку МСЕ. На цей час станція спостерігає 110 активних супутників.

2010-sat_mon

 

 

Для довідки

 

Станція призначена для проведення вимірювання параметрів радіовипромінювання земних станцій супутникового зв’язку (ЗССЗ), супутникових станцій на несучих частотах, визначення місцезнаходження (геолокація) земних станцій супутникового зв’язку у смугах частот C (від 3,4 до 5,25 та від 5,725 до 7,025 ГГц) та Ku (від 10,7 до 14,8 ГГц) діапазонів.

 

Станція здатна спостерігати ретрансльовані радіовипромінювання ЗССЗ на супутниках, що знаходяться на ГСО на орбітальних позиціях від 20W (азимуту 237° і куту місця 15°) до 80Е (азимуту 123° і куту місця 15°).

 

Функціонально станція космічного радіомоніторингу об’єднує 4 підсистеми: 2 приймальні супутникові антени діаметром 7,3 м; підсистему діагностики, керування наземним обладнанням та наведення антен на супутники; підсистему проведення вимірювань параметрів радіовипромінювань ЗССЗ, несучих частот на супутникових станціях та супроводження БД; підсистему визначення місцезнаходження (геолокації) ЗССЗ та розрахунку ефемерид супутників.

 

Станція космічного радіомоніторингу УДЦР була введена в дію у 2009 році.

Start typing and press Enter to search