Про це прес-службі УДЦР повідомив директор з питань радіочастотних присвоєнь держпідприємства Євген Мирзаков.

        Він зазначив, що відповідно до результатів відкритого конкурсу з продажу частот на користування радіочастотним ресурсом України, оператори активно розгортають мережі 4G в Україні. Цьому процесу активно сприяють фахівці Українського державного центру радіочастот, здійснюючи інженерні розрахунки електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, відповідні погодження, підготовку та видачу дозвільних документів на експлуатацію базових станцій.

      Починаючи з березня поточного року фахівці департаменту радіослужби УДЦР оперативно відпрацьовували заявки операторів зв’язку на впровадження мережі 4G/LTE в діапазоні частот 2600 МГц, здійснили розрахунки електромагнітної сумісності та надали дозвільні документи на 1417 базових станцій 4G/LTE-2600.

     «В червні значні зусилля доклали фахівці УДЦР й для забезпечення розрахунків електромагнітної сумісності та підготовки дозвільних документів на експлуатацію  базових станцій 4G/LTE в діапазоні 1800 МГц. Станом на сьогодні операторам вже видано документи на 6 165 базових станцій, понад 2 200 заявок операторів – ще на опрацюванні», – наголосив Євген Мирзаков.

     Він також додав, що паралельно з впровадженням 4G, оператори продовжують розгортати в Україні мережі зв’язку третього покоління. За дозволами УДЦР на сьогоднішній день в Україні вже експлуатується майже 23 000 базових станцій радіотехнології «цифрового стільникового радіозв’язку IMT-2000» (3G/UMTS).

     Нагадаємо, що 18 липня 2018 року Кабінет Міністрів України  затвердив план заходів щодо підвищення якості послуг мобільного зв’язку.

23 липня 2018

Start typing and press Enter to search