Завдяки впровадженню в Україні нових правил щодо порядку ввезення та реалізації мобільних телефонів, затверджених Національною комісією з питань регулювання зв’язку України (05.02.09, № 1338, № 1339), ситуація на ринку мобільних телефонів нормалізується і стає більш прогнозованою.

 

Відтепер потреби громадян в стільникових телефонах задовольняються не за рахунок контрабандних телефонів, як це було раніше, а за рахунок дотримання процедур, передбачених законодавством.

 

За даними аналітиків, у першому кварталі 2010 року продаж мобільних терміналів в Україні склав 1 мільйон 280 тисяч – 1 мільйон 480 тисяч одиниць.

 

У той же час Українським державним центром радіочастот суб’єктам господарювання та фізичним особам надано дозволів на ввезення 2034 тисячі мобільних телефонів. За інформацією Держмитслужби, яка надійшла до УДЦР, в Україну ввезено 1634 тисячі телефонів. Дозволи, нагадаємо, діють протягом 6 місяців, тому кількість мобілок, що у легальний спосіб потрапили на наш ринок, має збільшитися.

 

Нові підходи до „відбілювання” ринку мобільних телефонів сприяли тому, що в першому кварталі 2010 року до Державного бюджету надійшло 225 мільйонів 594 тис. гривень.

Start typing and press Enter to search