Вперше за 14 років членства нашої держави в Європейській конференції адміністрацій зв’язку в Києві проводилося 67-е засідання Робочої групи СЕПТ з частотного менеджменту (WGFM).

 

Засідання проходило протягом чотирьох днів і стало одним з найбільш представницьких міжнародних форумів, організованих на базі Державного підприємства „Український державний центр радіочастот”. Адже у престижному заході взяли участь 107 делегатів від 31 адміністрації зв’язку країн Європи та 15 впливових міжнародних організацій. Серед них – Міжнародний союз електрозв’язку, Європейська Комісія, НАТО, Європейський інститут стандартів телекомунікацій, Європейський союз радіомовлення, Міжнародний союз радіоаматорів,  Євроконтроль та інші. Інтереси України у цій сфері представляли фахівці Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, Державної адміністрації зв’язку та Українського державного центру радіочастот.

2009-wgfm-67-05

Під час відкриття форуму з вітальними словами та побажаннями плідної діяльності до його учасників звернулися член НКРЗ Анатолій Тичинський та начальник УДЦР Павло Слободянюк.

 

В ході засідання розглянуто низку важливих питань з управління користуванням радіочастотним ресурсом в Європі, а також результати відповідних досліджень, які постійно проводяться проектними групами WGFM та іншими робочими органами СЕПТ. Було також схвалено ряд проектів нових або переглянутих рішень, рекомендацій і звітів, які згодом має затвердити Комітет електронних комунікацій СЕПТ. Це, зокрема, стосується можливості цифровізації радіомовного діапазону, рекомендацій щодо вимірювання поля завад від телекомунікаційних мереж та систем, гармонізованого використання певних діапазонів частот системи безпроводового доступу, включаючи локальні радіомережі тощо.

 

У свою чергу, учасників засідання WGFM ознайомили з системою радіомоніторингу Українського державного центру радіочастот, а саме з системою автоматизованого радіочастотного моніторингу для УВЧ діапазону частот, системою радіочастотного моніторингу і геолокації земних станцій супутникового зв’язку та з мобільними станціями радіомоніторингу, в тому числі виробленими в Україні. Продемонстроване обладнання та технічні рішення УДЦР з удосконалення національної системи радіомоніторингу викликали жвавий інтерес гостей та отримали високу оцінку.

2009-wgfm-67-04

67-е засідання Робочої групи СЕПТ з частотного менеджменту, безумовно, стане вагомим внеском України в реалізацію задач WGFM з формування стратегії перспективного розподілу і використання радіочастотного спектру в Європі, координації гармонізованого використання радіочастот для різних застосувань і систем в країнах-членах СЕПТ, дослідження найактуальніших питань радіомоніторингу, координації радіочастотних присвоєнь, а також розробки критеріїв спільного використання радіочастотного спектру і сумісності між службами і системами радіозв’язку тощо.

 

Потрібно зазначити, що в Україні практична реалізація рішень і рекомендацій, що розробляються WGFM, здійснюється шляхом внесення відповідних змін до національних нормативних документів галузі зв’язку, насамперед до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України. Рішення і рекомендації СЕПТ є основним засобом гармонізації у сфері регулювання електронних комунікацій в Європі, і діяльність з їх імплементації в Україні є дуже важливою для зближення розподілу і використання радіочастот в нашій країні з Загальноєвропейською таблицею розподілу частот, остання редакція якої була узгоджена на цьому засіданні WGFM.

2009-wgfm-67-06

Start typing and press Enter to search