До Українського державного центру радіочастот надходить чимало звернень громадян з проханням роз’яснити порядок реєстрації мобільних телефонів, які вони особисто ввезли з-за кордону, або тих телефонів, що потрапили до них від родичів чи знайомих через міжнародні поштові чи експрес – відправлення.

 

З цього приводу Український державний центр радіочастот інформує.

 

Для того, щоб внести код ІМЕІ мобільного телефону чи іншого засобу зв’язку, який має такий код, необхідно написати заяву (зразок заяви розміщений нижче).

 

Начальнику УДЦР

Слободянюку П.В.

Петренка Івана Івановича

78200, Івано-Франківська обл.,

м. Коломия, вул. Старицького, 79

 

ЗАЯВА

 

Прошу Вас зареєструвати код IMEI мого мобільного телефону марки Nokia 5800, IMEI 535833024430437 _____________ (вказати джерело походження телефону)**

 

До заяви додається:***

 

29.10.2009р. /підпис/ І.І. Петренко

 

 

 

* Деякі телефони мають два коди IMEI (наприклад, телефони типу Samsung Duos 780 (880)). У цьому випадку у заяві на внесення до бази кодів необхідно зазначати обидва коди.

 

**

 

 

  • придбаного під час особистого перебування за кордоном та ввезеного в Україну;

 

  • отримав у міжнародному поштовому відправленні на замовлення в Інтернет – магазині;

 

  • отримав у міжнародному експрес-відправленні на замовлення в Інтернет – магазині;

 

  • отримав від знайомих (родичів) у міжнародному поштовому відправленні;

 

  • отримав від знайомих (родичів) у міжнародному експрес-відправленні.

 

 

*** До заяви додається:

 

 

  1. У разі ввезення мобільного телефону з-за кордону, до заяви додається оригінал оформленої митної декларації, в якій зазначено марку та  кількість телефонів. У випадку, якщо при ввезенні телефону з-за кордону митна декларація не була заповнена, до заяви необхідно додати копії документів, які засвідчують легальність придбання цього телефону (ксерокопія першої сторінки паспорту та сторінки з відміткою про перетинання кордону, ксерокопія чеку або квитанції про сплату за придбаний телефон та ксерокопія гарантійного талону зі штампом магазину).

 

  1. У разі отримання мобільного телефону у міжнародному поштовому відправленні, до заяви додається один із документів, які передбачені Порядком та умовами здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових відправленнях (затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.02 № 1948):
    1. а) митна декларація CN 23, заповнення якої обов’язкове під час переміщення (пересилання) посилок, відправлень прискореної пошти “EMS” та відправлень з оголошеною цінністю;
    1. б) ярлик “Митниця CN 22″, наявність якого обов’язкова під час переміщення (пересилання) дрібних пакетів, бандеролей, мішків “М” і відправлень прискореної пошти “EMS” з вкладенням письмової кореспонденції;
    1. в) вантажна митна декларація – у випадках, передбачених законодавством;
    1. г) акт визначеної форми про відправлені товари та інші предмети, який складається працівником поштового оператора у разі недекларування відправником товарів та інших предметів або відсутності митної декларації CN 23 (ярлика “Митниця CN 22″) до відправлення, що надійшло на адресу громадянина.

 

  1. У разі отримання мобільного телефону в міжнародному експрес-відправленні, до заяви додається один із документів, які передбачені Порядком та умовами здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних експрес-відправленнях (затверджений  Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.02 № 1948):
    1. а) митна декларація М 16 (у разі надходження відправлень на адресу громадян);
    1. б) митна декларація (у разі пересилання відправлень громадянами);
    1. в) вантажна митна декларація – у випадках, передбачених законодавством.

 

  1. У разі замовлення мобільного телефону через Інтернет – магазини за кордоном та отримання його через міжнародні поштові або експрес-відправлення на замовлення, до заяви додаються документи, визначені пунктами 2 та 3.

 

 

Нагадуємо, що кожна фізична особа без дозволу УДЦР має право ввезти чи отримати з-за кордону не більше двох мобільних телефонів.

 

Внесення кодів IMEI мобільних терміналів до узагальненої бази даних здійснюється безкоштовно!

Start typing and press Enter to search