Як відомо, НКРЗІ прийнято рішення № 689 від 01.12.2011 року «Про затвердження Положення про надання іноземним користувачам дозволів на ввезення на експлуатацію радіоелектронних засобів на період проведення «Євро-2012».

 

Зважаючи на важливість цього нормативного документу для якісного забезпечення телекомунікаційними послугами фінальної частини чемпіонату Європи з футболу та з метою роз’яснення окремих вимог цього Положення, УДЦР в розділі «Новини та прес-релізи» започатковує спеціальну рубрику «До Євро-2012». У розміщених під нею матеріалах буде надаватися корисна інформація для користувачів РЧР, що пов’язана із застосуванням РЕЗ під час чемпіонату, та повідомлятися футбольним уболівальникам про хід вирішення організаційних, технічних питань, які покладено на фахівців Українського державного центру радіочастот.

 

Сьогодні під рубрикою «До Євро-2012» йтиметься про порядок видачі дозволів на експлуатацію РЕЗ, призначених для забезпечення Євро-2012.

 

Перш за все, Український державний центр радіочастот нагадує, що до радіоелектронних засобів, призначених для забезпечення підготовки та проведення Євро-2012, відповідно до ст.11 Закону України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні», застосовується спрощений порядок митного оформлення.

 

Пропуск через митний кордон та митне оформлення РЕЗ, які ввозяться призначеними особами на період підготовки та проведення Євро-2012, здійснюється без подання дозволів на ввезення РЕЗ.

 

Проте, дозволи на експлуатацію цих РЕЗ надає Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» на платній основі. Термін дії дозволу вказується заявником, але кінцевий строк його дії не повинен бути пізніше 31.08.2012 року.

 

Дозволи на експлуатацію РЕЗ оформлюються окремо на кожний РЕЗ для кожного окремого регіону відповідно до адміністративно-територіального устрою України, в якому розташовано відповідний стадіон, або для декількох чи всіх зазначених регіонів, якщо це буде визначено в заяві, та за наявності технічної можливості.

 

Вартість робіт (послуг), пов’язаних з оформленням іноземним користувачам дозволів на експлуатацію в Україні РЕЗ на період проведення Євро-2012, визначається відповідно до розділу III Тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», затверджених рішенням НКРЗІ від 11.12.2008. № 1256.

 

Положенням передбачений також відповідний порядок видачі дозволів на експлуатацію РЕЗ.

 

Для отримання такого дозволу заявник направляє до УДЦР рекомендованим листом з описом вкладення, факсом або на електронну пошту заяву про видачу дозволу на експлуатацію РЕЗ. Форми заяви наведені в додатках 1-5 (http://euro2012.www.ucrf.gov.ua/uk/assignment/application/)

 

Визначений й перелік РЕЗ, для експлуатації яких на період підготовки та проведення Євро-2012 потрібно чи не потрібно отримувати дозволи.

 

До заяви додається копія свідоцтва (сертифіката) про реєстрацію іноземного користувача РЧР — власника РЕЗ та переклад його на українську або англійську мову (якщо свідоцтво оформлено іншою мовою).

 

Для забезпечення УДЦР своєчасного розгляду заяв та видачі дозволів на експлуатацію РЕЗ заяви подаються до 15.04.2012 року.

 

УДЦР приймає рішення про видачу або відмову у видачі дозволу на експлуатацію заявленого РЕЗ протягом 30 календарних днів від дня реєстрації відповідної заяви в УДЦР. Протягом зазначеного строку УДЦР надсилає заявнику рахунок на оплату робіт з підготовки й оформлення дозволу на експлуатацію РЕЗ або мотивовану відмову у видачі дозволу.

 

Відповідно до Положення, підставами для прийняття рішення про відмову у наданні дозволу на експлуатацію РЕЗ можуть бути: невідповідність заявлених параметрів РЕЗ загальним стандартам радіотехнології; незабезпечення умов електромагнітної сумісності з іншими РЕЗ; відсутність вільного радіочастотного ресурсу для заявлених РЕЗ.

 

Дозвіл на експлуатацію РЕЗ направляється заявнику поштою на зазначену ним адресу не пізніше ніж через три дні після надходження оплати за відповідним рахунком.

 

Start typing and press Enter to search