В квітні поточного року службою радіомоніторингу Центру “Укрчастотнагляд” в діапазоні радіочастот 2,4-2,5 ГГц було зафіксоване радіовипромінювання незареестрованої системи передачі даних з використанням ШПС. Проведеними оперативно-пошуковими заходами було запеленговано місце встановлення передавальної антени системи за адресою вул. Срібнокільська № 1/2 та встановлено власника мережі передачі даних – ПП ” Альфаком”.

Вказана фірма здійснювала свою діяльність без наявності ліцензії на використання радіочастот та відповідних дозвільних документів на експлуатацію радіоелектронних засобів (РЕЗ).

Використання радіопередавальних пристроїв без попереднього розрахунку електромагнітної сумісності одночасно з діючими РЕЗ призводить до блокування роботи подібних мереж операторів, які працюють на законних підставах. Таким чином, збитки завдаються законослухняним операторам та державі, яка не отримує передбачених законодавством платежів за використання радіочастотного ресурсу.

Інспекторами Державної інспекції електрозв’язку по м. Києву та Київській області був складений протокол та направлений відповідний припис керівнику ІШ “Альфаком”, щодо припинення незаконної роботи радіовипромінювальних засобів та виконання передбачених законодавством вимог.

Законні вимоги Державної інспекції електрозв’язку керівництвом 1111 “Альфаком” були проігноровані. В зв’язку з цим, в результаті спільних заходів, здійснених за участю співробітників Дарницького РУ ГУМВС та Державної інспекції електрозв’язку , в липні 2002р. діяльність мережі передачі даних з використанням ШПС, технології DSSS, яка експлуатувалась ПП “Альфаком”, була припинена. Обладнання було вилучено і направлено на експертизу. Тоді ж матеріали про адміністративне правопорушення керівника ПП “Альфакм” за ст.146 ч. 1 КАПП ” Про відповідальність за порушення правил виготовлення, придбання, реалізації, встановлення, будівництва та експлуатації радіоелектронних засобів і використання радіочастот” були направлені на розгляд Дарницького районного суду м. Києва.

18 вересня 2002 р. суд, розглянувши надані матеріали та вислухавши аргументи сторін, ПОСТАНОВИВ керівника ПП “Альфаком” піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в сумі 425 грн. /чотириста п’ять гривень/ з конфіскацією зазначених технічних засобів та обладнання, які зазначені у протоколі вилучення РЕЗ від 18 липня 2002р.

Постанова оскарженню не підлягає.

Start typing and press Enter to search