У всіх регіонах України за участю представників філій УДЦР, Державної інспекції зв’язку, УМВС України відбуваються рейди, метою яких є виявлення та припинення порушень законодавства в галузі зв’язку.

 

Нещодавно такі рейди проведено в Житомирській, Луганській, Дніпропетровській та інших областях.

 

Основними порушеннями, як свідчать результати перевірок, є недотримання суб’єктами господарювання умов користування радіочастотним ресурсом та незаконна реалізація радіоелектронних засобів.

 

Так, в зазначених регіонах виявлено численні факти незаконної експлуатації РЕЗ, що встановлені на автомобілях, на яких здійснюються маршрутні перевезення пасажирів, та на автомобілях, які використовують для надання послуг таксі. Багато випадків незаконного продажу мобільних терміналів. Користувачі РЕЗ не мали дозволів від Українського державного центру радіочастот на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів та їх реалізацію.

 

Подібні порушення зафіксовані також Кримською та Миколаївською філіями УДЦР. З травня 2010 року тут виявлено понад 100 незаконно діючих РЕЗ, більшість з яких використовують радіочастотний простір України незаконно.

 

Нагадаємо, що в першому кварталі 2010 року оперативними групами у складі фахівців УДЦР, ДІЗ та УМВС здійснено 415 спільних перевірок правильності користування радіочастотним ресурсом України.

 

Посадовими особами Державної інспекції зв’язку за цей же період складено 191 протокол про вчинення адміністративних правопорушень. Загальна сума адміністративних стягнень за І квартал 2010 року становила 33 тис. 485 грн.

 

За результатами проведених заходів, що спрямовані на виявлення та припинення порушень законодавства в галузі зв’язку та користування радіочастотним ресурсом України, працівниками МВС України з початку року вилучено понад 600 РЕЗ мобільного зв’язку та понад 100 незаконно діючих радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

 

Для довідки

 

Відповідно до Закону України „Про радіочастотний ресурс України” до юридичних та фізичних осіб, винних в порушенні чинного законодавства, застосовуються санкції згідно статті 146 Кодексу України про адміністративні порушення. Такі порушення тягнуть за собою накладання штрафу від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої, а на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зазначених засобів і пристроїв або без такої.

 

Start typing and press Enter to search