radon.org.ua

За інформацією, яка надійшла до центрального офісу УДЦР  з філій держпідприємства з 4 по 9 травня, найпоширенішим видом порушень, пов’язаних з експлуатацією РЕЗ радіотехнології широкосмугового радіодоступу ( доступ до мережі Інтернет), є відсутність у власників дозвільних документів на їх використання, що є прямим порушенням  вимог Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Із виявлених фахівцями УДЦР 93 порушень  22 – у Харківській області, 19 – у Полтавській області, 14 – на Дніпропетровщині. Причому, всі вони зафіксовані вперше, що свідчить про встановлення нових пристроїв, за допомогою яких здійснюються шахрайські дії з незаконного надання Інтернет – послуг громадянам.

Факти недотримання українського законодавства в сфері використання РЧР зафіксовані і на Одещині. Там  було виявлено 4 випадки використання радіоелектронних засобів з порушенням умов дозволів на експлуатацію.

Всього за цей період фахівцями УДЦР припинено роботу 45 пристроїв без дозвільних документів на експлуатацію та 23 пристрої з порушенням умов експлуатації. 10 порушень усунено з представниками Спільних координаційних комісій з питань виявлення та усунення порушень законодавства в галузі зв’язку, до яких крім фахівців УДЦР входять представники ДДН НКРЗІ та територіальних органів Національної поліції України.

Відповідно до визначеного порядку взаємодії структурних підрозділів НКРЗІ, УДЦР та правоохоронних органів, власники незаконних РЕЗ притягнуті до відповідальності. На них складено протоколи  згідно підвідомчої належності в межах повноважень.

Постраждали також й абоненти, які користувалися послугами шахраїв, а в результаті залишилися і без грошей  і без доступу до мережі Інтернет.

Щоб уникати таких проблем в подальшому УДЦР звертає увагу громадян на необхідність перевірки у провайдерів наявності дозволів на право експлуатації РЕЗ саме у вашому населеному пункті, а також відповідної ліцензії НКРЗІ на використання радіочастотного ресурсу України на території окремого регіону.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search