Під такою назвою вийшла з друку монографія, авторами якої є начальник Українського державного центру радіочастот, кандидат технічних наук Павло Слободянюк та начальник відділу науково-методичного забезпечення УДЦР, кандидат технічних наук Вадим Благодарний.

 

Книга написана з метою визначення загальних підходів до формування системи радіочастотного моніторингу (СРЧМ), а також узагальнення досвіду фахівців УДЦР  щодо створення СРЧМ, інтеграції її в єдину інформаційно-аналітичну систему підприємства та забезпечення її сталого функціонування.

 

В довідковому виданні викладено нормативно-правові основи радіомоніторингу на міжнародному і національному рівнях. Розглянуто завдання служби радіомоніторингу і служби радіоінспекції, методи проведення радіомоніторингу, узагальненої структури системи радіомоніторингу та її технічної основи – автоматизованої системи радіомоніторингу. У посібнику також показано підходи до планування та побудови системи радіомоніторингу, сформульовано вимоги до розміщення стаціонарних станцій радіомоніторингу, розрахунку зон радіопокриття стаціонарних постів радіоконтролю, розглянуто питання оцінювання ефективності функціонування системи радіомоніторингу.

 

У книзі, крім того, в популярній формі викладено історію розвитку технічних засобів і методів радіомоніторингу, історію розвитку радіомоніторингу в СРСР та в Україні, розкрито структуру системи радіомоніторингу загальних користувачів в нашій країні.

 

Також в монографії розглянуто принципи організації мереж зв’язку перспективних радіотехнологій, окреслено основні тенденції розвитку радіомоніторингу на найближчу перспективу, розкрито деякі аспекти міжнародної співпраці.

 

Книга, яку видано під загальною редакцією Павла Слободянюка,  розрахована на спеціалістів у сфері регулювання використанням радіочастотного ресурсу, а також на тих, хто безпосередньо займається радіомоніторингом. Вона також може бути цікавою та корисною студентам вищих учбових закладів, слухачам курсів підвищення кваліфікації й усім, хто цікавиться питаннями радіомоніторингу і радіоконтролю.

 

Start typing and press Enter to search