Днями на адресу начальника Українського державного центру радіочастот П.В. Слободянюка від відповідних управлінь Служби безпеки України надійшли листи, в яких керівництво відомства високо оцінює оперативність та професіоналізм в роботі фахівців підприємства і висловлює вдячність за сприяння у виявленні джерел радіозавад.

 

Так, в ході оперативно-службової діяльності співробітників Управління СБУ України в Харківській області та фахівців регіональної філії УДЦР задокументовано та припинено діяльність незаконно діючого передавача, що виходив в ефір з позивним сигналом «Семерка». Проблема полягала в тому, що смуга радіочастот КХ-діапазону (2850-3021 кГц), куди втручався «радіоаматор», виділена Міжнародним союзом електрозв’язку (МСЕ) для організації зв’язку з літаками цивільної авіації. Неправомірні дії радіохулігана перешкоджали роботі бортових та наземних РЕЗ управління повітряним рухом, що могло призвести до виникнення надзвичайних ситуацій.

 

А співробітники Служби безпеки України іншого департаменту та фахівці УДЦР оперативно відреагували на звернення регуляторного органу Великобританії з питань зв’язку Ofcom (Office of Communications) стосовно зафіксованої ними роботи з території України недозволених до використання РЕЗ (НДП) у смузі радіочастот 2850-3025 кГц, що також перешкоджали роботі бортових та наземних РЕЗ управління повітряним рухом.

 

Всього ж з початку року припинено протиправну діяльність семи операторів НДП. Порушено три кримінальні справи за ч.1 ст.361 Кримінального Кодексу України. Одного з радіохуліганів вже позбавлено волі на один рік умовно.

Start typing and press Enter to search