Фахівці УДЦР отримують чимало звернень громадян, які цікавляться роботою базових станцій мобільних операторів, відповідністю їх заявленим параметрам та впливом на здоров’я.

Днями на кол-центр державного підприємства надійшло звернення від жителів селища Берегомет Вижницького району Чернівецької області, які просили перевірити роботу базової станції в цьому населеному пункті, бо хвилюються, що невідповідність параметрів цієї базової станції може шкодити їхньому здоров’ю.

Для обстеження базової станції в селищі Берегомет, в оперативному порядку була відряджена група фахівців з радіочастотного моніторингу Карпатської філії УДЦР. На місці її розташування фахівці провели необхідні дослідження електромагнітної обстановки та провели інструментальну оцінку параметрів випромінювання. Спектрограмою документально зафіксовано, що всі параметри випромінювання радіоелектронних засобів базової станції відповідають умовам дозволу на її експлуатацію. Радіозавад та інших сторонніх випромінювань не зафіксовано.

Крім того, в ході документальної перевірки встановлено, що компанія «Київстар» має всі необхідні висновки щодо електромагнітної сумісності і дозволи на експлуатацію РЕЗ на вулиці Зеленій в селищі Берегомет Вижницького району Чернівецької області.

Втім, щоб повністю заспокоїти мешканців селища Берегомет УДЦР пропонує провести спільні заходи з оператором та представниками санітарно-епідеміологічної служби з перевірки відповідності експлуатації РЕЗ умовам дозволу, під час яких кожен з бажаючих зможе переконатися, що жоден з параметрів роботи базової станції в цьому населеному пункті не перевищує встановлені законодавством норми.

 

Для довідки: Постановою Кабінету Міністрів України №1160 від 30.12.2015 року базові станції систем стільникового зв’язку виключені зі списків екологічно-небезпечних об’єктів.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search