Цього року міжнародна телекомунікаційна спільнота об’єднається у святкуванні події, яка стала відправною віхою в історії Міжнародного союзу електрозв’язку.

17 травня світ відзначатиме 150-річчя з дня підписання першої Міжнародної телеграфної конвенції і створення Міжнародного союзу електрозв’язку. МСЕ було прийнято рішення організувати ювілейні заходи, які б включали у себе як традиційні зібрання, так і спеціалізовані види діяльності.

Одним з ключових заходів, які здійснюватиме Український державний центр радіочастот в рамках відзначення важливої міжнародної події, є проведення змагання радіоаматорів.

Спілка радіоаматорів УДЦР розпочинає роботу спеціальної аматорської радіостанції з використанням спеціального позивного сигналу EM150ITUEM» – префікс, виділений Україні для визначення ювілейних дат або заходів, «150» – 150 років МСЕ, «ITU» – абревіатура МСЕ), яка буде тривати майже 2 місяця.

Цей ювілейний сигнал буде використовуватися радіоаматорами підприємства для встановлення зв’язку з колегами з усього світу на всіх діапазонах різними видами випромінювання – телеграфом, телетайпом та телефоном.

На честь відзначення свого 150-річчя Міжнародний союз електрозв’язку заснував ювілейний диплом.

Відзнакою МСЕ будуть нагороджувати радіоаматорів, які встановили радіозв’язок з визначеною кількістю ювілейних станцій.

Для довідки

Спілка радіоаматорів Українського державного центру радіочастот об’єднує 60 нинішніх та колишніх працівників УДЦР. За останніх 10 років нашими радіоаматорами проведено понад 50 000 сеансів радіозв’язку з більш ніж 130 країнами світу.

Серед радіоаматорів три майстри спорту міжнародного класу з радіозв’язку на КХ, чотири кандидати в майстри спорту України з радіозв’язку на КХ, один майстер спорту СРСР та один Почесний радист СРСР. Це відомі в Україні та світі радіоаматори, переможці та призери багатьох чемпіонатів України та значних міжнародних змагань з радіозв’язку на КХ та УКХ. Серед них – Юрій Іванов, Сергій Василенко, Юрій Яворський, Сергій Грачов, Олександр Арбузов, Сергій Горбатюк, Олександр Сиротенко, Андрій Сиротенко, Микола Пашкевич, Валентин Силантьєв та багато інших.

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search