За результатами додаткових заходів з радіочастотного моніторингу зафіксовано експлуатацію 1096 незаконно діючих передавачів РЕЗ радіотехнології широкосмугового радіодоступу (ШПД) до мережі Інтернет та передачі даних. Це становить більше 40% від загальної кількості НДП РЕЗ цієї радіотехнології, виявлених за 9 місяців 2015 року.

Про це в коментарі прес-службі УДЦР повідомив директор з радіочастотного моніторингу та питань РЕЗ УДЦР Микола Ковальчук.

Минулого місяця підрозділи радіочастотного моніторингу значно розширили географію виконання робіт з технічного радіоконтролю радіоелектронних засобів РЕЗ ШПД. Перевірці мобільними станціями підлягали ті райони та населені пункти, в яких УДЦР не обліковував жодного радіоелектронного засобу.

«Додатково до планових заходів з радіочастотного моніторингу фахівці проконтролювали в Україні більше 10 тисяч населених пунктів. У 419 з них зафіксовано експлуатацію РЕЗ ШПД з порушенням Закону «Про радіочастотний ресурс України», – наголосив Микола Ковальчук.

Він відзначив, що жовтень був досить врожайним на виявлені факти порушень законодавства у сфері користування радіочастотним ресурсом, при цьому в 46% випадках експлуатації НДП, їх власники мали відповідні ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

За результатами виконаних робіт, до порушників направлені відповідні попередження з вимогою негайного припинення експлуатації 530 незаконно діючих пристроїв. У випадках, коли власника НДП встановити не вдалося, матеріали (507 НДП) були надані Спільним координаційним комісіям із запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства у галузі зв’язку.

УДЦР також очікує відповідної реакції на припинення фактів виявлених ознак правопорушень й від органів виконавчої влади, зокрема, сільських та селищних рад, місцевих представництв Державної фіскальної служби, до яких надіслані відповідні повідомлення.

Посилення контролю УДЦР у всіх областях України спонукає власників РЕЗ переглядати доцільність своєї незаконної бізнес-діяльності.

Реакцією на можливе відкриття кримінальних справ, притягнення судовими інстанціями до відповідальності, зокрема прийняття постанов про сплату ними штрафів або вилучення у них відповідного обладнання, стало значне збільшення звернень до УДЦР щодо проведення розрахунків електромагнітної сумісності РЕЗ та оформленням дозволів на їх експлуатацію для забезпечення своїм абонентам безперебійного доступу до мережі Інтернет.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search