Фахівці з радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот в першому кварталі 2013 року зафіксували та вжили визначених законодавством заходів щодо усунення 4422 порушення користування радіочастотним ресурсом України. 3812 з них пов’язані з роботою радіоелектронних засобів без дозволів на експлуатацію.

Переважна більшість випадків недотримання встановлених правил припадає на радіотехнології широкосмугового радіодоступу (2357), радіорелейного зв’язку (307), ультракороткохвильового та короткохвильового  радіозв’язку (324), цифрового стільникового радіозв’язку (316). Чимало порушень виявлено в радіотехнології телевізійного (180) та звукового (140) мовлення, хоча їх кількість, у порівнянні з попереднім кварталом дещо зменшилася.

Структурні підрозділи УДЦР, крім того, провели заходи щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу. Так, протягом перших трьох місяців поточного року на території України виявлено та усунено дію 213 джерел радіозавад, що негативно впливали на роботу радіоелектронних засобів. Ефективно в цьому напрямку працювали у Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Start typing and press Enter to search