В місті Енергодарі плачевно завершилася бізнесова діяльність власника магазину “ART-Mobile”. Річ в тому, що підприємець користувався сумнівним каналом постачання мобільних терміналів і фактично проігнорував вимоги щодо оформлення дозволу на їх реалізацію.

 

 Відомо, що бізнес цього підприємця розвивався досить успішно. Цьому сприяли самі покупці, які не дуже переймалися проблемою перевірки наявності кодів ІМЕІ мобільних телефонів в узагальненій базі даних, яку веде Український державний центр радіочастот. Але одного разу цей ділок  натрапив на покупця, який, дізнавшись про те, що придбав у цій точці продажу „сірий” телефон, розпочав активно відстоювати свої права.

 

Скарга ошуканого покупця не залишилася поза уваги контролюючих органів – до магазину завітала оперативна група у складі представника Державної інспекції зв’язку, технічного експерта Запорізької філії УДЦР та співробітника  обласного управління МВС.

 

Наслідки перевірки цього магазину були не дуже втішними для порушника законодавства України, оскільки неочікувані відвідувачі склали протокол про адміністративне порушення за ст.146 КУАП та вилучили 15 мобільних терміналів сумнівного походження. До речі, санкції згідно цієї статті передбачають штраф від 850 до 1700 гривень, якщо правопорушення здійснено вперше, та конфіскацію вилучених засобів.

 

Нехай вилучені мобілки і не дуже дорогі (близько 700 гривень), проте мінімальні витрати підприємця можуть скласти 11350 гривень (15 х 700 + 850). На додаток, з’являться клопоти, пов’язані з відвідуванням судових та інших офіційних інстанцій.

 

Звертаємося до підприємців, які планують займатися продажем мобільних телефонів: не забудьте оформити дозвіл на реалізацію радіоелектронних засобів. Сума витрат складе всього 120 гривень, а строк його дії становитиме 5 років.

 

Чи варто порушувати закони, вирішуйте самі.

Start typing and press Enter to search