Представники Українського державного центру радіочастот,  начальник відділу міжнародного радіочастотного менеджменту управління аналізу та міжнародної взаємодії Людмила Карпенко та інженер 1-ї категорії сектору централізованого радіоконтролю управління радіочастотного моніторингу Сергій Ходоренко, взяли участь у засіданні Робочої групи 1С „Моніторинг спектру” Дослідної комісії 1 „Управління користування спектром” Сектору радіозв’язку МСЕ, яке відбулося наприкінці місяця у м. Амстердам (Нідерланди).

 

На даний час ця Робоча група (РГ 1С) проводить дослідження щодо моніторингу сигналів аналогового та цифрового телевізійного та радіомовлення; методів вимірювання випромінювання від систем електрозв’язку з високою швидкістю передачі даних, що використовують дротове джерело електроживлення; удосконалених методів вимірювання небажаних випромінювань, які створюються радарами на магнетронах, працюючими на первинній основі; методів та способів, що використовуються  в процесі контролю станцій космічного радіозв’язку, а також альтернативних методів визначення місцезнаходження станцій зв’язку. Окрім того, РГ 1С розглядає питання проведення вимірювань зайнятості спектру.

 

На засідання прибули 83 учасники, які представляли 33 адміністрації зв’язку країн-членів МСЕ, членів Сектору радіозв’язку МСЕ, виробників обладнання та програмного забезпечення для радіомоніторингу. Серед них такі відомі компанії як Rohde&Sсhwarz (Німеччина), THALES Communications (Франція), LStelcom AG (Німеччина) та інші.

 

Від України на це засідання був направлений документ щодо внеску Станції радіомоніторингу космічних служб Українського державного центру радіочастот  та включення наданої інформації до проекту Звіту МСЕ-R, що розробляється в рамках РГ 1С.

 

Результатом роботи групи є те, що вдалося узгодити проекти наступних Звітів МСЕ-R:

„Існуючі засоби для вимірювання випромінювань космічних станцій, що знаходяться на ГСО та НГСО” (представники УДЦР забезпечили включення інформації щодо української станції радіомоніторингу космічних служб до Додатку 6 проекту Звіту МСЕ-R на рівні з інформацією щодо станцій моніторингу Німеччини, США, Японії, Республіки Корея, Китаю, Казахстану);

„Використання Додатку 10 Регламенту радіозв’язку по відношенню до випромінювань від космічних станцій на ГСО та НГСО, включаючи інформацію геолокації” (в документі міститься інформація щодо структури (формату) звіту про радіозавади станціям космічних служб, а наведено зразки заповнення);

„Вимірювання випромінювань пристроїв короткого радіусу дії”.

 

Також узгоджено проект нової Рекомендації МСЕ-R SM.[SPEC-OCC-MEASUREMENT] – Вимірювання зайнятості спектру.

 

Крім того, переглянуто дві Рекомендації МСЕ-R SM: 1392 – „Основні вимоги до системи моніторингу спектру для країн, що розвиваються” та 1268-1 – „Метод вимірювання на станціях моніторингу максимальної девіації частоти випромінювань ЧМ радіомовних станцій”.

 

На засіданні було затверджено нову редакцію Довідника МСЕ з радіомоніторингу замість існуючої редакції 2002 року, а також розпочато розробку проекту Звіту МСЕ-R щодо управління спектром та радіочастотного моніторингу під час різноманітних заходів.

 

На малюнку, що розміщений нижче, представлено зони покриття  засобів, які мають національні адміністрації зв’язку, для вимірювання випромінювань космічних станцій.

 

2010-sat_mon

 

 

Start typing and press Enter to search