Вікторія БАСМАНОВА

Якість функціонування мереж зв’язку великою мірою залежить від служб радіомоніторингу. Саме цій складовій сучасних телекомунікацій були присвячені Міжнародна практична конференція МСЕ “Моніторинг радіочастотного спектра” та Друга спеціалізована виставка-семінар “Стан та перспективи розвитку й виробництва засобів радіомоніторингу”, що проводилися в Центрі “Укрчастотнагляд” з 1 по 4 червня.

Метою організації й проведення цих заходів було визначення сучасного стану й перспектив розвитку розробки обладнання радіочастотного моніторингу, що мають сприяти забезпеченню дотримання дисципліни й підвищення ефективності використання радіочастотного ресурсу України.

У роботі зазначених заходів узяли участь понад 200 фахівців у сфері радіочастотного моніторингу з 15 країн світу, що представляли 30 установ. Серед них були представники МСЕ, адміністрацій та інспекцій зв’язку Кіпру, Сербії та Чорногорії, Словенії, Болгарії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Латвії, Російської Федерації, Таджикистану. 24 регіональних філіали Центру “Укрчастотнагляд” також відрядили своїх фахівців. Серед присутніх були й посланці провідних вітчизняних та іноземних розробників і виробників засобів радіомоніторингу, а також науково-дослідних закладів.

Практичну конференцію відкрив начальник Центру “Укрчастотнагляд” Володимир Олійник. Від імені керівництва МСЕ учасників привітав радник дослідницьких комісій 3 та 7 у складі Бюро радіозв’язку МСЕ Олександр Васильєв.У перший день роботи конференції представники МСЕ присвятили свої виступи таким темам, як управління використанням радіочастотного спектра на національному та глобальному рівнях, заходи, виконувані МСЕ, основні напрями діяльності цієї організації у сфері моніторингу радіочастот. Зокрема, О. Васильєв ознайомив присутніх з оглядом сучасних широкосмугових цифрових телекомунікаційних технологій: ІМТ-2000, DАВ, DVR, RLAN, WLAN, FBWA та ін. Було наведено класифікацію та основні характеристики зазначених технологій. Доповідач, зокрема, зауважив, що останнім часом у світі багато говориться про майбутню конвергенцію 3G та безпроводових технологій передачі даних, тоді як на практиці має місце скоріше їхня конкуренція.

Виставка-семінар: знову успіх

Другу виставку-семінар відкрив перший заступник начальника Укрчастотнагляду Павло Слободянюк. У своїй доповіді він визначив основні напрями вдосконалення системи радіомоніторингу цього відомства, серед яких виділив освоєння діапазону вище З ГГц та побудову автоматизованої системи радіомоніторингу (АСРМ). Фахівці Укрчастотнагляду розкрили питання побудови фрагменту АСРМ у Києві детальніше (на наших читачів очікують відповідні публікації в наступних номерах нашої газети).

Представники МСЕ висвітлювали у своїх доповідях на семінарі питання планування мереж радіомоніторингу, а також розглянули зміст нового “Довідника з радіоконтролю” від МСЕ (розділ “Автоматизація моніторингу”). Вітчизняні виробники засобів радіомоніторингу доповіли про окремі аспекти розробок у галузі радіоконтрольного обладнання.

На виставці демонструвались автоматизовані робочі місця (АРМ), комплекси обладнання, задіяні в побудованому в Києві фрагменті АСРМ, а також можливості управління елементами цієї системи з пункту управління АСРМ. Значне місце в експозиції відведено мобільним комплексам радіомоніторингу, серед яких були різні модифікації комплексів РМ/1300М виробництва підприємства “Спецвузавтоматика”, новий мобільний комплекс РМ-1/30 від ТОВ “Адалін” та комплекс МР-070 ДСТСЗІ СБУ. Але найбільшу увагу привертав єдиний в Україні мобільний комплекс FMSI-UA виробництва фірми Rohde & Schwartz. Окрім того, на виставці експонувалися АРМ розрахунків електромагнітної сумісності (ЕМС) системи планування використання радіочастотного ресурсу “Вена-М”, “Арка”, “Вещание”.

Start typing and press Enter to search