Створення умов для надання операторами телекомунікацій якісних та доступних телекомунікаційних послуг споживачам, як повідомляє прес-служба НКРЗІ, є одним із пріоритетів в діяльності Комісії.

Для цього НКРЗІ застосовує всі наявні регуляторні важелі впливу, спрямовуючи їх на підтримку конкурентного ринку і підвищення якості телекомунікаційних послуг.

Через механізм державного нагляду, наприклад, регулятор створює рівноправні умови й можливості для діяльності всіх суб’єктів господарювання через дотримання ними вимог законодавства.

З метою подальшого запобігання типових помилок учасників ринку, констатує прес-служба НКРЗІ, Комісія визначила перелік найбільш поширених порушень.

У сфері телекомунікацій, зокрема, – це здійснення діяльності без включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій або без повідомлення про зміни даних, які подавались до НКРЗІ для включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, не відповідність типового договору Основним вимогам до договору про надання телекомунікаційних послуг. Крім того, це не надання до НКРЗІ у встановлений законодавством строк повідомлення про початок здійснення діяльності, відсутність проектної документації телекомунікаційних мереж, порушення правил надання та отримання телекомунікаційних послуг тощо.

У сфері користування радіочастотним ресурсом України найбільше порушень пов’язано з експлуатацією РЕЗ без дозволів на експлуатацію, недотримання термінів освоєння радіочастотного ресурсу, експлуатація РЕЗ без документального підтвердження їхньої відповідності стандартам, надання телекомунікаційних послуг користувачами радіочастотного ресурсу України без внесення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій.

Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, повідомляє, що завдяки проведеним спільним заходам представників НКРЗІ, фахівців УДЦР та співробітників МВС України у III кварталі 2013 року кількість НДП зменшилася з 528 до 387.

Комісія наголошує на необхідності дотримання операторами, провайдерами ринку вимог законодавства України та очікує, що у подальшому тенденція до зниження порушень у цій сфері продовжуватиметься, а національна галузь телекомунікацій демонструватиме збільшення обсягу послуг та покращення умов обслуговування споживачів.

Start typing and press Enter to search