Український державний центр радіочастот постійно повідомляє про факти не дотримання окремими користувачами радіочастотного ресурсу вимог законодавства в галузі зв’язку. Проте, не дивлячись на попередження про відповідальність за протиправні дії, дехто все ж таки нехтує положеннями Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

 

Так, в Черкаській області фахівці філії УДЦР спільно з представниками Державної інспекції зв’язку виявили факти незаконної реалізації радіотелефонів стільникового зв’язку та радіопередавачів стільникового зв’язку стандарту GSM без відповідного на це дозволу.

 

Крім того, зафіксовано факти не повного освоєння радіочастотного ресурсу у термін, визначений ліцензією, що є порушенням п.2 частини другої статті 6 Закону України  «Про радіочастотний ресурс України», а також незаконної експлуатації радіоелектронного засобу (базової станції широкосмугового радіодоступу типу D-LINK «DWL-2100»). На власника РЕЗ, який у незаконний спосіб експлуатував РЕЗ, накладено штраф у розмірі 1700 гривень.

 

Фінансові збитки понесли й ті підприємці, які проігнорували правила про внесення кодів ІМЕІ мобільних телефонів до узагальненої бази, яку веде УДЦР. Працівники УМВС України області вилучили з прилавків торгових точок понад 30 мобільних телефонів, які можна вважати «сірими».

 

Добре попрацювали у регіоні й фахівці Запорізької філії УДЦР. Спільно з членами Координаційної комісії з питань запобігання, виявлення та припинення порушень у галузі зв’язку, до складу якої входять представники УДЦР, ДІЗ та співробітники обласного управління Міністерства внутрішніх справ України, вони виявили шість радіостанцій ICOM, що експлуатували без відповідних дозволів на це. Інспектор Державної інспекції зв’язку склав протокол за ст.146 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Радіостанції у користувача вилучені.

Start typing and press Enter to search