В Азербайджанській Республіці (м. Баку) завершилося 29/35 спільне засідання Комісії Регіональної співдружності в галузі зв’язку (РСЗ) з питань регулювання використання радіочастотного спектру і електромагнітної сумісності РЕЗ та Комісії РСЗ з супутникового зв’язку, телевізійного та звукового мовлення.

 

У заході брали участь понад 30 представників Адміністрацій зв’язку (АЗ) країн-учасниць РСЗ, регуляторних органів та органів управління користуванням частотним ресурсом.

 

Також у засіданні взяла участь українська делегація, яка була представлена фахівцями Українського державного центру радіочастот (УДЦР).

 

Відповідно до програми засідання було розглянуто низку питань, що мають велике значення для розвитку зв’язку як на глобальному, так і регіональному рівнях. Зокрема, обговорювалися питання, пов’язані з підготовкою АЗ РСЗ до Асамблеї радіозв’язку та Всесвітньої конференції радіозв’язку 2012 року, узгодженням проекту спільної таблиці розподілу частот країн СНД. Учасники засідання також розглянули питання щодо роботи групи технічних експертів з вивчення використання радіочастотного ресурсу мереж синхронного звукового мовлення країн-членів РСЗ в діапазоні СХ/ДХ. Звіт про діяльність цього робочого органу у Ташкенті (23-24.06.10) та Києві (20-22.07.10), представив Олександр Бондаренко – голова Робочої групи СХ/ДХ, начальник відділу радіомовної служби УДЦР. Також Олександр Бондаренко виступив на засіданні з інформацією щодо стану впровадження в Україні цифрового наземного звукового мовлення.

 

Завдяки плідній роботі, на засіданні Комісії РСЗ було прийнято низку важливих для розвитку галузі рішень. Зокрема:

 

 

    • щодо взаємодії Адміністрацій зв’язку РСЗ з вивчення актуальних напрямків розвитку супутникового зв’язку;

 

    • впровадження цифрового телевізійного радіомовлення в країнах – учасниках РСЗ;

 

    • виконання робіт з розробки „Загальної таблиці розподілу частот країн СНД”;

 

    • впровадження перспективних технологій безпроводового доступу в країнах – учасниках РСЗ;

 

    • взаємодії АЗ РСЗ на завершальному етапі підготовки до Повноважної конференції МСЕ 2010 року (04-22 жовтня 2010 р., м. Гвадалахара, Мексика) тощо.

 

 

За словами Олександра Бондаренка, спільне засідання Комісії РСЗ пройшло в доброзичливій робочій атмосфері.

– Прийняті на ньому рішення, сприятимуть ефективнішому використанню радіочастотного ресурсу України, – додав він.

 

Наступне спільне засідання Комісії РСЗ з питань регулювання використання радіочастотного спектру і електромагнітної сумісності РЕЗ та Комісії РСЗ з супутникового зв’язку, телевізійного та звукового мовлення заплановано провести в м. Астана (Республіка Казахстан) в квітні 2011 року.

Start typing and press Enter to search