Таку думку в інтерв’ю одному з вітчизняних інформагентств висловила директор з інформаційно-телекомунікаційного напрямку Українського державного центру радіочастот Вікторія Трощенко.

Відомо, що вартість для оператора безпосередньо залежить від вартості всього проекту. Проект дорогий. Він має національне значення, тому було б правильно, щоб його інвестування здійснили УДЦР та оператори разом.

«УДЦР має поповнити список операторів і провайдерів України. Визначити зараз точну вартість ми не можемо через курсові коливання, а у нас вартість проекту буде узгоджена в гривні. Плюс потрібно буде врахувати ціни постачальників обладнання та програмного забезпечення проекту», – зазначає Вікторія Трощенко.

За її словами, фахівці УДЦР зараз прораховують модель фінансування, складають калькуляцію того, скільки буде коштувати саме оновлення бази даних. У цю формулу увійде і технічна підтримка, і кількість працівників, які обслуговуватимуть базу, і електроенергія, і оренда приміщень для резервних баз даних. Коли все це буде враховано, тоді буде сформована цифра.

«У різних країнах вартість MNP для абонента коливається від 15 центів до 9 євро. Виходячи з досвіду інших країн – якщо плата абонента за перенесення номера і була введена в перші роки, то згодом вона знижувалася практично до нуля», – розповідає директор з ІТК напрямку УДЦР.

До того ж, у порядку НКРЗІ з перенесення номера передбачена абонентська плата. Якою вона буде в нашій країні, залежить від рішення прийнятого НКРЗІ спільно з операторами. Однак позиція НКРЗІ та УДЦР в даному випадку така: якщо така плата для абонента і буде, то вона повинна бути мінімальною і обґрунтованою.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search