Напередодні Нового року у Варшаві відбулася робоча зустріч технічних експертів України, Польщі та Білорусі з питань координації частотних присвоєнь радіоелектронних засобів радіомовної та сухопутної рухомої служб.

 

Українську сторону представляла делегація Українського державного центру радіочастот, яку очолив начальник управління аналізу та міжнародної взаємодії УДЦР Дмитро Проценко.

 

В рамках заходу технічні експерти трьох країн узгодили порядок координації систем СDМА-450 та провели розподіл каналів діапазону Е-GSM між Польщею та Україною. Також вони обмінялися інформацією стосовно поточного стану та перспектив використання діапазонів Е-GSM, GSM-900 та GSM-1800. За словами Дмитра Проценка, зазначена інформація може бути корисною при формуванні перспективних планів використання частот для України.

 

Серед інших питань, які розглядалися на засіданні, – узгодження додаткових умов проведення двосторонньої координації наземного цифрового ТВ мовлення України та Польщі, а також координація частотних присвоєнь та частотних виділень цифрового наземного ТВ мовлення з білоруською та польською сторонами щодо частотних присвоєнь ТВ станціям синхронних мереж цифрового наземного ТВ мовлення України.

 

В ході зустрічі були також обговорені перспективи використання цифрового дивіденду у смузі радіочастот 790-862 МГц в результаті впровадження цифрового телебачення.

 

Start typing and press Enter to search