Нещодавно відбулася робоча зустріч представників Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), ДП «Український державний центр радіочастот», Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) та представників компаній – членів асоціації щодо розгляду проекту Закону №1888 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України».

Основна увага учасників була приділена питанню необхідності відновлення роботи системи з обліку кодів ІМЕІ (реєстру міжнародних ідентифікаторів).

У ході робочої зустрічі Генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич зазначив, що тенденція збільшення фактів проникнення на ринок України контрабандних товарів та відсутність ефективних методів впливу на цей процес приводить імпортерів до об’єктивного розуміння необхідності процедури «обліку кодів ІМЕІ».

Директор з інформаційно-телекомунікаційного напрямку УДЦР Вікторія Трощенко провела презентацію, в процесі якої було представлено загальну модель відстеження радіообладнання на протязі всього ланцюжка поставок від імпортера до користувача. Інструментом захисту ринку радіообладнання від контрафактної та контрабандної продукції має стати застосування процедури відмовлення або припинення обслуговування в телекомунікаційній мережі кінцевого обладнання, ІМЕІ код якого має статус не дозволеного для обслуговування в телекомунікаційних мережах кінцевого обладнання.

В ході дискусії учасники зазначили, що, враховуючи минулий досвід застосування системи обліку кодів ІМЕІ, навіть сама загроза можливого відключення мала вплив на імпортерів. Проте ефективним інструментом боротьби з нелегально ввезеними мобільними пристроями до України, ця система таки не стала, оскільки не проводилося відключення операторами від надання телекомунікаційних послуг пристроїв, що попадали до «чорного» списку.

Учасники зустрічі висловили спільну позицію підтримати в частині відновлення роботи системи «обліку кодів ІМЕІ» законопроект № 1888.

Представники Асоціації підприємств інформаційних технологій України наголосили на необхідності доповнити його положенням про безумовний обов’язок операторів припиняти обслуговування в телекомунікаційній мережі кінцевого обладнання, ІМЕІ код якого має статус не дозволеного для обслуговування в телекомунікаційних мережах кінцевого обладнання.

Крім того, висловили побажання щодо автоматизації робочих процесів системи обліку кодів ІМЕІ та забезпечення прозорості її ведення, у разі прийняття законопроекту, а саме:

  • організувати «приватний кабінет» для імпортерів на сайті УДЦР з доступом до перегляду необхідної інформації в режимі он-лайн;
  • автоматизувати процедуру подачі кодів ІМЕІ імпортерами через «приватний кабінет» та зменшити терміни їх подачі;
  • спростити процедуру користування мобільним зв’язком для туристів, що приїжджають до України.

2015-03-23-01

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search