В ході проведення спеціальних заходів співробітники Служби безпеки України спільно з представниками Кримської філії УДЦР викрили та припинили функціонування каналу незаконного ввезення на територію країни спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, які планувалося реалізувати в подальшому.

 

За ознаками скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст. 359 Кримінального кодексу України (незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації), порушено кримінальну справу. За цією статтею, до речі, до порушників можуть бути застосовані штраф від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

 

Керівництво СБУ області висловило подяку  фахівцям Кримської філії за вагомий внесок у забезпечення державної безпеки України.

 

А в Миколаївській області працівники регіональної філії УДЦР, представники Державної інспекції зв’язку та обласного УМВС виявили декілька торгових точок, через які відбувалася реалізація телефонів стільникового зв’язку без відповідних дозволів на це від Українського державного центру радіочастот.

 

Тут ділкам доведеться нести відповідальність за ст.146 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Треба зазначити, що дехто сьогодні відверто нехтує діючими правилами ввезення та реалізації мобільних телефонів, прийнятими Національною комісією з питань регулювання зв’язку України. Окремі продавці запевняють громадян в тому, що рішення НКРЗ № 1338 та № 1339 від 05.02.2009 року втратили силу, а узагальнена база даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів вже не ведеться. Тому, мовляв, можна купувати будь-які трубки і не турбуватися про те, чи занесений міжнародний ідентифікатор телефону до бази даних.

 

Подібні твердження є безпідставними. Норми закону діють і за їх недотримання доведеться відповідати.

Start typing and press Enter to search