У м. Любляна (Словенія) відбулося 14-те засідання Цільової групи СЕПТ № 4 з питань використання цифрового дивіденду (TG 4).

 

У ньому брали участь представники адміністрацій зв’язку країн СЕПТ, ЄС, ЄРО та спостерігачі від міжнародних організацій, таких як Європейський Союз Радіомовлення, Асоціації професіональних виробників бездротових технологій та інших.

 

Україну на цьому засіданні представляла начальник відділу міжнародного радіочастотного менеджменту управління аналізу та міжнародної взаємодії Українського державного центру радіочастот Людмила Карпенко.

 

Основну увагу делегати форуму зосередили на внесенні змін до Звіту СЕПТ № 32 „Рекомендації щодо найкращого підходу для забезпечення продовження роботи існуючих служб створення програм та висвітлення спеціальних заходів (PMSE), які працюють в УВЧ діапазоні частот (470-862 МГц)”, Звіту ЕСС № 138 „Вимірювання характеристик приймачів DVB-T в присутності завад від рухомої служби (особливо від UMTS)”, а також розробці проекту Звіту ЕСС щодо вимірювання характеристик приймачів DVB-T при наявності завад від рухомої служби та розробки документу щодо діяльності адміністрацій, пов’язаної з перенесенням радіомовних служб, з метою його вивільнення, з діапазону частот 790-862 МГц.

 

Також під час засідання були надані корисна інформація та поради адміністраціям щодо питань, які необхідно враховувати при впровадженні рухомих служб в діапазоні частот 790-862 МГц або використанні додаткових ресурсів для мовлення в УКВ діапазоні. При цьому наголошувалося, що рішення щодо продовження використання 61-69 ТВ каналів для радіомовної служби або їх використання в майбутньому для рухомих служб приймається виключно адміністрацією.

 

Під час форуму, крім того, йшлося про тенденції майбутнього використання європейськими країнами діапазону частот 790-862 МГц, а також про вимірювання характеристик приймачів DVB-T при роботі РЕЗ сухопутної рухомої служби новітніх технологій (в тому числі UMTS та LTE), які були проведені АЗ Німеччини та Франції.

 

За словами Людмили Карпенко, участь у засіданні та отримані рекомендації дозволять більш предметно оцінити потенційний вплив можливого переходу на використання діапазону частот 790-862 МГц сухопутною рухомою службою в сусідніх з Україною європейських країнах на радіомовну службу України.

Start typing and press Enter to search