Днями у м. Будапешт, Угорщина, завершилися перше засідання Чорноморського форуму з імплементації цифрового дивіденду (BSDDIF) та сьоме засідання Південно-Європейського форуму з імплементації цифрового дивіденду (SEDDIF).

У міжнародному заході брала участь й делегація Українського державного центру радіочастот.

Ці форуми є неформальними регіональними координаційними групами технічних експертів з питань перепланування мереж цифрового наземного телевізійного мовлення в смузі радіочастот 470-694 МГц, необхідного для вивільнення першого й другого “цифрових дивідендів” (смуг радіочастот 790-862 МГц, 694-790 МГц) для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління (4G/LTE).

На засіданні BSDDIF делегації країн-учасниць ухвалили рішення про призначення заступника директора департаменту радіослужби УДЦР Дмитра Проценка на посаду Голови цієї регіональної координаційної групи, що об’єднала технічних експертів адміністрацій зв’язку Болгарії, Грузії, Молдови, Румунії, Туреччини та України.

Також Адміністрація зв’язку України набула повноправне членство в SEDDIF, долучившись до спільної координаційної діяльності технічних експертів адміністрацій зв’язку Австрії, Албанії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Греції, Македонії, Румунії, Сербії, Словенії, Туреччини, Угорщини, Хорватії та Чорногорії.

На засіданнях BSDDIF і SEDDIF фахівці УДЦР приділили основну увагу проведенню двосторонніх робочих зустрічей з технічними експертами делегацій адміністрацій зв’язку Болгарії, Румунії, Туреччини й Угорщини, під час яких було завершено оцінку сумісності між запланованими частотними виділеннями і присвоєннями цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) України та сусідніх країн в смузі радіочастот 470-694 МГц. За результатами цих зустрічей технічні експерти Болгарії, Румунії, Туреччини та Угорщини підтвердили пропозиції УДЦР з перепланування частотних виділень і присвоєнь ЦНТВМ для південної та південно-західної частин України в частотному Плані GE06D в смузі радіочастот 470-694 МГц.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search