23 – 25 листопада 2016 року у Будапешті, Республіка Угорщина, відбулося 4-те засідання Південно-Східного форуму з імплементації цифрового дивіденду (SEDDIF), організатором якого  виступив Національний орган Угорщини з питань медіа та інфокомунікацій (NMHH).

Участь у заході брали представники адміністрації держав-членів SEDDIF – Австрії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Чорногорії, Сербії, Словенії, а також у статусі спостерігачів – представники адміністрацій зв’язку Греції, Туреччини та України.

Українська делегація на форумі була представлена технічними експертами Українського державного центру радіочастот.

Під час засідання учасники обмінялися загальною інформацією щодо поточного стану та підходів до майбутнього використання смуги радіочастот 470 – 862 МГц в кожній з країн. Основна увага експертів була зосереджена на питаннях узгодження можливого перепланування радіочастотного ресурсу для радіомовної служби в смузі радіочастот 470 – 694 МГц, зокрема, в контексті впровадження систем рухомого зв’язку ІМТ/LTE в смузі радіочастот 790 – 862 МГц (так званий “І цифровий дивіденд”), а також на планах країн Європи щодо майбутнього вивільнення смуги радіочастот 694 – 790 МГц (так званий “ІІ цифровий дивіденд”) для використання мобільними широкосмуговими мережами зв’язку.

В ході міжнародного форуму, відзначив начальник сектору телебачення відділу радіомовної служби департаменту радіослужби УДЦР Вадим Дрок, українські фахівці провели  обговорення пропозицій УДЦР щодо перепланування мереж цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ), які використовують смугу радіочастот 470 – 694 МГц у районі чорноморського басейну з максимальним використанням технічних можливостей стандарту DVB-T2, з технічними експертами радіочастотних органів Туреччини і Болгарії та одночасно провели обговорення пропозицій УДЦР з технічними експертами Національного органу Угорщини з питань медіа та інфокомунікацій.

Вадим Дрок повідомив, що отримана під час 4-го зібрання SEDDIF інформація, буде використана при здійсненні УДЦР міжнародної координації частотних виділень і присвоєнь радіоелектронним засобам ЦНТВМ низки країн південно-східного регіону Європи в смузі радіочастот 470 – 694 МГц.

Наступну зустріч технічних експертів країн чорноморського басейну в рамках SEDDIF – Румунії, Молдови, Болгарії, Туреччини, Угорщини та України планується провести  у лютому-березні 2017 року.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

 

Start typing and press Enter to search