За інформацією від філій УДЦР, найпоширеніший вид порушень у користуванні радіочастотним ресурсом за період з 12 по 18 лютого – використання радіоелектронних засобів (РЕЗ) технології для надання доступу до мережі Інтернет. Найбільш характерні з них: недотримання правил умов експлуатації та використання технічних засобів без дозвільних документів.

Найбільше фактів недотримання законодавства – 44 – зафіксовано фахівцями Центральної філії. Серед них майже половину – спільно з представниками Головного управління Служби безпеки України у Донецькій області. По 20 – спеціалістами Південної та Північно-східної філій.

За цей період підрозділи з радіочастотного моніторингу усунули 124 порушення, включаючи виявлені раніше. Майже 30 з них – завдяки активній роботі спільних координаційних комісій з питань запобігання, виявлення та усунення порушень законодавства в галузі зв’язку, до яких, крім фахівців підприємства, входять представники Департаменту Державного нагляду НКРЗІ та територіальних органів Національної поліції України.

Слід зазначити, що боротися з нелегалами можуть і самі користувачі послуг. При складанні договірних відносин, необхідно перевірити наявність у провайдера ліцензії НКРЗІ на використання радіочастотного ресурсу України, а також дозволу на експлуатацію РЕЗ від УДЦР. Також необхідно звернути увагу на те, чи відповідає дозвіл місцю встановлення технічного засобу. Така практика дозволяє виявити недобросовісних провайдерів, які, по суті, обдурюють своїх клієнтів.

Зокрема, як повідомили фахівці Північно-східної філії УДЦР, нещодавно такий випадок стався на Луганщині. Недобросовісний провайдер з невідомих причин припинив договірні відносини з мешканцями двох населених пунктів. Користувачі послуг стали заручниками ситуації: залишилися і без Інтернету, і без грошей, які були сплачені йому за доступ до мережі.

Нагадаємо: у 2017 році фахівці УДЦР виявили в Україні 1 тис. 390 порушень умов дозволів на експлуатацію РЕЗ та 4 тис. 238 незаконно діючих радіоелектронних засобів технології широкосмугового радіодоступу (доступ до мережі Інтернет).

 

Більше інформації про діяльність УДЦР за тиждень за посиланням: http://www.ucrf.gov.ua/wp-content/uploads/2018/02/0007-zvit-12-18.02.pdf

 

 

21 лютого 2018

Start typing and press Enter to search