Сьогодні, 15 березня, відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів. Починаючи з 1983 року організація Consumers International проводить заходи, присвячені одній із проблемних світових тем. Кампанія цього року спрямована на поліпшення електронної торгівлі, електронної комерції та закупівель товарів і послуг в Інтернеті, а також цифровій трансформації.

2018 рік за рішенням Всесвітньої федерації споживачів проходить під гаслом «Доброчесність цифрових ринків» («Making digital marketplaces fairer»). Організатори наголошують, що тема закликає до доступу до справедливого і безпечного Інтернету для всіх, акцентує на діях проти шахрайства, а також поліпшенні захисту споживачів в Інтернеті.

Україна першою серед країн СНД ще в травні 1991 року прийняла Закон «Про захист прав споживачів» і відтоді щороку саме в березні відзначає «споживчий день».

Український державний центр радіочастот також на вістрі цифрової теми. Впроваджуючи новий Портал послуг, фахівці підприємства роблять акцент на оперативності та зручності подання е-заяв для оформлення та видачі висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів. Окрім того наразі відбувається інтеграція з головним сайтом УДЦР з метою об’єднати в один електронний ресурс портал і сайт для зручності та простоти користування.

Ознайомитися із функціоналом Порталу можна за посиланням: https://my.ucrf.gov.ua/

Саме користування послугами онлайн дозволить споживачам самостійно відслідковувати подані е-заяви, економити час, дбати про власний комфорт та рухатись вперед одночасно з цифровою глобалізацією. При цьому громадський рух споживачів пильнуватиме, щоб спрацьовували гарантії справедливості цифрових ринків для всіх.

 

15 березня 2018

Start typing and press Enter to search