Радіопередавач із позивним сигналом „Серенада” почав систематично пробиватися в ефір в одній із смуг радіочастот КХ-діапазону.  Працював він на частотах, які Міжнародний союз електрозв’язку виділив для організації радіозв’язку з літаками цивільної авіації. Оператор цього радіопередавача діяв незаконно, чим перешкоджав нормальному функціонуванню бортових і наземних радіоелектронних засобів управління повітряним рухом. Це могло призвести до виникнення надзвичайних ситуацій. Роботу незаконно діючого пристрою необхідно було негайно припинити.

 

За справу взялися співробітники Служби безпеки України та Державного підприємства „Український державний центр радіочастот”. Фахівцям управління радіочастотного моніторингу УДЦР вдалося вирахувати місцезнаходження незаконно діючого передавача, який знаходився на території Київської області.

 

Далі вже оперативно спрацювали представники СБУ.

 

Діяльність „Серенади” задокументували та припинили. Слідчим відділом Управління служби безпеки у Київській області порушено кримінальну справу за фактом несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку (ч.1 ст. 361 Кримінального кодексу України).

 

Днями на адресу начальника Українського державного центру радіочастот Павла Слободянюка від Управління служби безпеки в Київській області надійшов лист, в якому керівництво цієї структури високо оцінює професійну майстерність фахівців підприємства та висловлює вдячність за сприяння у припиненні протиправної діяльності „Серенади”.

 

Заходи з виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у незаконному втручанні в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, тривають.

Start typing and press Enter to search