На мобільні телефони громадян почали надходити sms – повідомлення з погрозами про відключення через декілька днів їх телефонів. Часто відправники таких повідомлень посилаються на відсутність кодів ІМЕІ цих телефонів в узагальненій базі даних. Зрозуміло, що стурбовані користувачі стільникових апаратів зв’язку звертаються за роз’ясненнями до Українського державного центру радіочастот.

 

Більшість людей, які повірили цій інформації, пов’язують цей факт з запровадженням в Україні нових правил ввезення мобільних телефонів з-за кордону та створення узагальненої бази даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів. Зокрема, деякі абоненти вважають, що надходження повідомлень такого змісту є ознакою запровадження державою заходів, які можуть боляче „вдарити” по правах користувачів телефонів. Адже вони добре розуміють, що чимало телефонів, які продавалися в Україні до цього часу, є або не сертифікованими та не дозволеними для використання в Україні, або ввезеними контрабандним способом.

 

На наше переконання, надходження повідомлень такого характеру до громадян України є не чим іншим, як провокаційним наміром певних зацікавлених осіб, які таким чином прагнуть заплутати людей, викликати їх незадоволення заходами держави спрямованими на захист прав споживачів та наведення цивілізованого порядку на ринку мобільних телефонів, а також поставити під сумнів успішність виконання програми щодо легалізації мобільного ринку в Україні.

 

Український державний центр радіочастот у зв’язку з цим наголошує, що всі повідомлення про відключення, якщо вони не стосуються питання оплати за надані оператором послуги, є неправдивими.

 

Доводимо також до відома користувачів послугами мобільного зв’язку, що коди ІМЕІ всіх телефонів (незалежно від того, хто є їх виробником та від того, як вони потрапили до України), що підключаться до мережі оператора в період до 30.08.09, будуть обов’язково внесені до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ та ці термінали будуть без обмежень обслуговуватися усіма операторами мобільного зв’язку.

 

Ми радимо всім, хто отримує сумнівні sms – повідомлення, не панікувати.

 

Перевірити наявність коду ІМЕІ мобільного телефону, яким ви користуєтеся, в узагальненій базі даних можна буде лише після 30.09.2009 року.

Start typing and press Enter to search