2012-08-15_01Вийшов з друку навчальний посібник «Теорія і практика управління використанням радіочастотного ресурсу». Він виданий за редакцією ректора Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій доктора технічних наук, професора Володимира Кривуци.

Приємно відзначити, що авторський колектив книги представлений відомими фахівцями в галузі радіочастотного моніторингу в Україні. Серед них — начальник Українського державного центру радіочастот кандидат технічних наук Павло Слободянюк та начальник відділу науково-методичного забезпечення УДЦР кандидат технічних наук Вадим Благодарний.

У книзі викладено основи управління радіочастотним ресурсом, зокрема, головні принципи управління його використанням, діапазони спектра електромагнітних коливань, основні положення Регламенту радіозв’язку, відомості щодо національних та міжнародних органів регулювання у сфері використання радіочастотного ресурсу. Докладно розглянуто канали передавання радіосигналу, наведено порядок розрахунків енергетичних характеристик радіоліній, описано методи визначення захисного відношення, особливості, способи та моделі поширення радіохвиль різних діапазонів. Висвітлено проблему електромагнітної сумісності технічних засобів, наведено класифікацію радіозавад та технічних засобів за показниками електромагнітної сумісності.

Також у посібнику розкрито особливості ліцензування діяльності операторів зв’язку, сертифікації радіоелектронних засобів, організації служби радіомоніторингу в системі регулювання у сфері використання РЧР, принципи управління використанням РЧР на національному та міжнародному рівнях тощо.

Книга розрахована на широке коло читачів — студентів, слухачів закладів підвищення кваліфікації, науковців та на всіх тих, хто цікавиться питаннями удосконалення системи управління РЧР.

Start typing and press Enter to search