Час від часу до Українського державного центру радіочастот надходять листи від власників авто, які просять допомоги у фахівців підприємства у виявленні та усуненні проблем, пов’язаних з функціонуванням охоронної автомобільної сигналізації на стоянках автомобілів.

Нещодавно, наприклад, занепокоєння з цього приводу висловили власники транспортних засобів м. Бровари Київської області.

За словами громадян, сигнальні пристрої почали давати збій. Звукова система не спрацьовує, її неможливо ні включити, ні виключити. Від цього виникли проблеми у водіїв, які хотіли скористатися своїм транспортним засобом.

Звернення автовласників не залишилося поза увагою фахівців з радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот.

В ході проведення дослідження спеціалісти виявили на стоянці автомобіль, у якого охоронна сигналізація працювала в позаштатному режимі. Постійне випромінювання радіосигналу з цього транспортного засобу створювало завади іншим електронним пристроям автомобілів, які знаходилися поруч з ним.

В УДЦР зазначили, що дія цієї радіозавади могла б впливати й на автомобілі, відстань до яких складає від 50 до 100 метрів.

Спеціалісти порадили власнику автомобіля провести ремонт охоронної сигналізації або здійснити її заміну.

До речі, на радіочастотах на яких функціонує сигналізація, працюють й пристрої короткого радіусу дії, такі, наприклад, як безпроводові гучномовці, радіомікрофони, радіопереговорні пристрої, пристрої телеметрії, телеуправління, передавання даних тощо. Якщо ці РЕЗ знаходяться поруч, також можливе виникнення радіозавад.

В тому, що трапляються прикрі випадки відмов у роботі автомобільної сигналізації є провина й тих, хто придбав і встановив неякісну продукцію.

Треба враховувати той факт, що переважна більшість РЕЗ проектується та виробляється в країнах Південно-Східної Азії. Вони не завжди досконалі, мають збільшену вихідну потужність передавачів, а це, у свою чергу, призводить до погіршення надійності та завадостійкості.

Щоб уникнути цих проблем в подальшому, Український державний центр радіочастот радить власникам автомобілів купувати електронне устаткування в офіційній мережі продажу.

Це є гарантією того, що технічний пристрій відповідає критеріям якості та безпеки. А отже позбавить вас від зайвого клопоту та проблем з автоматичною охороною власних автомобілів.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search