Після проведення у лютому 2015 року відкритого аукціону на видачу ліцензій на використання радіочастотного ресурсу України у смугах радіочастот загального користування технологія мобільного зв’язку третього покоління стандарту ІМТ-2000 (UMTS) впевнено крокує у напрямку до технологічного і високошвидкісного майбутнього нашої країни. Вже сьогодні 3G-мережею покрито 380 міст.

Над розвитком цього напрямку трійці українських мобільних операторів активно допомагають й фахівці Українського державного центру радіочастот, які проводять роботи з надання висновків щодо електромагнітної сумісності РЕЗ та дозволів на їх експлуатацію.

З отриманням у травні 2015 року першої заявки на технологію 3G УДЦР вже видав операторам мобільного зв’язку близько 10000 висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів та 9007 дозволів на їх експлуатацію.

Прискорення підготовки та видачі документів операторам стала можливою завдяки спрощенню порядку узгодження частотних присвоєнь та оформлення відповідних дозволів на експлуатацію РЕЗ з Генеральним штабом ЗС України.

З метою інформування громадян про розвиток цього формату зв’язку УДЦР створив спеціальний розділ офіційного веб-сайту, на якому користувачі мають оцінити сукупні темпи розгортання мережі по всій Україні.

Запровадження 3G – це тільки початок. Наступний крок – впровадження зв’язку формату 4G. Український державний центр радіочастот вже налаштований працювати над розвитком цього напряму.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search