Робоча зустріч технічних експертів адміністрацій зв’язку України та Російської Федерації, яка проходила в Українському державному центрі радіочастот, завершилась прийняттям відповідних рішень з координації частотних присвоєнь наземним РЕЗ.

2011-06-10-ukr-rus-01

В рамках цього заходу сторони обговорили питання щодо частотних присвоєнь станціям сухопутної рухомої служби. Зокрема, про преференційний розподіл смуги частот 148,0-149,0 МГц, преференційний розподіл каналів між РФ та Україною на переважні в смугах частот 168,0-173,0 МГц в прикордонних районах, а також порядок використання смуги частот 450,000-452,975/460,000-462,975 МГц РЕЗ різних систем зв’язку.

 

Фахівці двох країн узгодили принципи використання смуги частот 24,5-26,5 ГГц системами фіксованого безпроводового доступу в прикордонних районах, а також розглянули порядок використання смуги частот 2500-2690 МГц системами мобільного та фіксованого широкосмугового доступу та смуги частот 5150-5350 МГц системами фіксованого широкосмугового доступу.

 

Під час зустрічі сторони обмінялися інформацією щодо впровадження DVB-T в перехідний період від аналогового до цифрового мовлення. В контексті розгляду цього питання українські фахівці представили російським колегам презентацію на тему: „Деякі аспекти впровадження цифрового наземного телевізійного мовлення в Україні”. За словами Голови делегації технічних експертів Адміністрації зв’язку України Євгена Хаірова, не дивлячись на певні труднощі, пов’язані з використанням цифрового плану GE06D в умовах продовження роботи аналогового телевізійного мовлення, наша країна завершила планування 4-х мультиплексів покриття своєї території цифровим наземним телевізійним мовленням (ЦНТВМ). Цей план, зокрема, передбачає використання понад 700 частотних присвоєнь та розрахований на забезпечення фіксованого прийому ЦНТВМ.

2011-06-10-ukr-rus-02

У свою чергу представники радіочастотного органу Російської Федерації поінформували українських спеціалістів про основні аспекти впровадження стартових мультиплексів ЦНТВВ при реалізації федеральної цільової програми „Розвиток телерадіомовленння в Російській Федерації на 2009-2015 роки”.

 

Сторони також розглянули пропозиції стосовно координації частотних присвоєнь станціям цифрового наземного телевізійного мовлення. Протягом зустрічі було скоординовано понад 750 частотних присвоєнь станціям ЦНТВМ Російської Федерації та України.

 

В рамках двосторонньої зустрічі було розглянуто й низку інших питань.

 

Російським спеціалістам продемонстрували засоби радіочастотного моніторингу (РЧМ) Українського державного центру радіочастот. Гості ознайомилися з функціонуванням автоматизованої системи радіочастотного моніторингу, мобільними комплексами РЧМ, а також системою радіочастотного моніторингу та геолокації станцій супутникового зв’язку, яку інтегровано до міжнародної системи радіомоніторингу.

2011-06-10-ukr-rus-03

За результатами робочої зустріч керівники делегацій підписали відповідний протокол.

Start typing and press Enter to search