Про це прес-службі УДЦР повідомив директор департаменту радіочастотного моніторингу та забезпечення автоматизованої системи радіочастотного моніторингу держпідприємства Юрій Гресько.

Він зазначив, що згідно із Законом України «Про радіочастотний ресурс України», УДЦР спільно з Департаментом державного нагляду НКРЗІ здійснюють необхідні заходи щодо виявлення та усунення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування.

У І кварталі 2019 року до Українського державного центру радіочастот надійшло 519 заявок  від суб’єктів господарювання та фізичних осіб на виявлення та усунення дії джерел радіозавад. Найбільшу кількість заявок отримано від користувачів РЧР у м. Києві та Київській області (95), Дніпропетровщини (70), Одещини (56) та Вінниччини (38).

«Підрозділами радіочастотного моніторингу УДЦР опрацьовано 547 заявки, що надійшли у першому кварталі до УДЦР та перейшли з попереднього, що становить 72 % їх загальної кількості.

Фахівцями філій у регіонах України оперативно усунено 384 радіозавади, решта (163) – у Києві та області. За результатами розгляду заявок встановлено, що найбільшого впливу радіозавад зазнавали РЕЗ цифрового стільникового зв’язку (439) та РЕЗ широкосмугового радіодоступу (59), – розповів Юрій Гресько.

За словами директора департаменту РЧМ, власники радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, які застосовують їх незаконно, в першу чергу створюють радіозавади тим засобам,  які відповідають стандартам і працюють на ринку телекомунікацій легально. Таке недотримання закону призводить до зниження якості наданих послуг зв’язку, а це порушення  прав сотень користувачів.

УДЦР наголошує, що користувачі радіочастотного ресурсу України повинні завжди  дотримуватись  Закону України «Про радіочастотний ресурс України», яким встановлено порядок отримання дозвільних документів на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

 Довідково: на кінець І кварталу 2019 року зареєстровано близько 250 000 одиниць, що підлягають технічному радіоконтролю (БС, РЕЗ, дуплексних пар частот, номіналів частот).

 

_MG_6002IMG_20190114_145950Західн філія_Тернопільскій обл відділ -1-1робота з МСРК-3IMG_6904 - копияIMG_6803 - копия004 - копияIMG_20190225_130015_HDR - копияробота з МСРК-2

 

 

 

 

 

18 квітня 2019

 

 

Start typing and press Enter to search